Ünlü analist BTC'de düşüş bekliyor! Bu seviye kritik

  Merakla beklenen ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararı geride kalırken kripto para piyasasında belirsizlik sürüyor. Ünlü kripto para analisti Credible Crypto, lider kripto para Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş beklediğini açıkladı.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği anonim analistlerden Credible Crypto X hesabından açıklamalarda bulundu. Geniş bir takipçi kitlesi bulunan fenomen, BTC fiyatının 27 bin dolar seviyesini geçmesiyle birlikte düşüş sinyalleri yaktığını söyledi. Uzmana göre BTC 24 bin 900 bin dolar seviyesine kadar geri çekilebilir.

  Kripto para yatırımcılarının merakla beklediği analizleri paylaşan Credible Crypto, BTC’de düşüş yönlü hareket bekliyor. Anonim analist, en büyük kripto paranın 25 bin dolar seviyesinin biraz altına kadar sarkabileceğini söyledi. Credible Crypto, bu düşüşe rağmen BTC’nin yükseliş trendine devam edebileceğini ifade ediyor.

  Düşüşe Rağmen Yükseliş Trendi Devam Ediyor

  En büyük kripto para birimi Bitcoin grafiğini yorumlayan Credible Crypto, aşağı yönlü hedef seviyesinin 25 bin 600 dolar olduğunu açıkladı. Ünlü analist, yükseliş trendi için kritik seviyeyi 24 bin 900 dolar olarak açıkladı. Anonim analiste göre BTC bu seviyeyi aşağı yönlü kırarsa çok daha düşük seviyelerden işlem görebilir.

  Deneyimli analist, bu görüşlerini değerlendirirken BTC opsiyonlarındaki açık pozisyonların kısa vadede dibi göstermeye yardımcı olacak bir ölçüm olduğunu söyledi. Credible Crypto, söz konusu rallide artan açık pozisyonların şu ana kadar yarısından azının kapatıldığına dikkat çekerken bunun devam etmesini bekliyor. Analistin X hesabından yaptığı paylaşımlar yatırımcıları endişelendirse de BTC fiyatında 24 bin 900 doların üzerinde tutunması yükselişin devam ettiğini gösterecek.

  Kısa Vadede BTC 27 Bin Dolar Direncini Kıramaz

  Credible Crypto son olarak BTC’nin düşüş ile Eliot dalgası W-X-Y formasyonu oluşturabileceğini hatırlattı. Bunun gerçekleşmesi için BTC 28 bin doların üzerine çıkmadan önce 25 bin dolara kadar geri çekilmesi gerekecek. Ayrıca bu hareket bir boğa piyasası teyidi olarak yükselişin daha garanti bir şekilde başlamasını sağlayacak. Credible Crypto, umut veren bu açıklamasına rağmen BTC’nin kısa vadede 27 bin dolar seviyesindeki direnci aşamayacağını iddia ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle