Kripto Para

Mark Cuban’ın ETH cüzdanında 115 altcoin var!

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, milyarder yatırımcı ve iş insanı Mark Cuban’ın portföyündeki altcoin sayısı ve çeşidi git gide artıyor. Mark Cuban’ın Ethereum (ET) cüzdanında bilindik ve daha az bilinenlerle birlikte 115 altcoin bulunuyor.

  Shark Tank yıldızı, NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi milyarder yatırımcı Mark Cuban, 2021 yılında kripto para piyasalarının popüler isimlerinden biri haline geldi. Özellikle Dogecoin (DOGE) desteği ile birçok kez gündeme gelen Mark Cuban, geçtiğimiz dönemlerde ise Bitcoin (BTC) karşıtı bir duruşla tanınıyordu. BTC tavrını da olumlu anlamda değiştiren Cuban’ın Ethereum (ETH) cüzdanındaki altcoinlerin sayısı ve çeşidinin zincir üstü verilere göre arttığı ortaya çıktı.

  Zincir üstü verilere göre Cuban’ın ETH cüzdanında bilindik ya da daha az bilindik altcoinler ile birlikte artık 115 altcoin bulunuyor. Ancak bu durum, Cuban’ın 115 projenin hepsine yatırım yaptığı anlamına gelmiyor. Kesin olarak bilinmiyor olsa da büyük ihtimalle Cuban’ın ETH cüzdanındaki altcoin’lerin bir kısmı, başka dikkat çeken projeler tarafından ETH adresine gönderilmiş olabilir. Cuban’ın cüzdanında, hangi projede ne kadar yatırım olduğu da görülebiliyor.

  Cüzdan’da En Çok Pay Ayrılanlar

  Mark Cuban’ın cüzdanında 1.500 dolarlık Ethereum bulunuyor. Bunun yanı sıra cüzdanda 7 bin dolarlık Swaprol Token (SWPRL) olduğu görülüyor. Öte yandan Cuban’ın cüzdanında, madeniclerin yerine ödül sahiplerine ödeme yapan ve bu nedenle de hala tartışılan HEX’te (HEX) 4 bin dolarlık bir yatırım bulunuyor.

  Cüzdanda Beklenenden Büyük Yatırım Alan Nispeten Küçük Projeler

  Cuban’ın ETH cüzdanında nispeten daha az bilindik bazı altcoin projelerinde ise beklenenden daha fazla yatırım olduğu da görülüyor. Bunlar arasında Crypto20 (C20) ve B2U coin (B2U) gibi varlıklar da var. Bu varlıklardan C20’ye 3 bin 021 dolar ve B2U’ya da 1.092 dolar ayrıldığı görülüyor. Bu 5 projenin dışındaki 110 proje arasında da kalan fonların daha küçük ve çeşitli miktarlarda dağıtıldığı görülüyor.

  Cuban’ın Kripto Sektöründeki Amacı Ne?

  Mark Cuban, özellikle 2021 yılında kripto para sektörünün en büyük destekçilerinden biri oldu. Cuban bu sektörde yatırımları dışında, Blockchain teknolojisi sayesinde şeffaflık konusunda devrim niteliğinde çalışmaların yapılmasını amaçlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle