ADA Coin hard fork tarihi belli oldu! Analist ne diyor?

  Özellikle Cardano (ADA) yatırımcılarının yakından takip ettiği Alonzo Purple ana ağ yükseltmesi için güncelleme tarihi açıklandı. Açıklama sonrası ünlü kripto para analisti Lark Davis, Cardano ile ilgili tahmin ve fikirlerini paylaştı.

  Kripto para piyasalarının ve özellikle de Cardano (ADA) yatırımcılarının yakından takip ettiği ADA ağ güncellemesine ilişkin detaylar belli olmaya başladı. Birçok kişi tarafından “3. nesil Blockchain” olarak tanımlanan Cardano için gerçekleştirilecek olan Alonzo Purple ana ağ yükseltmesi, 12 Eylül tarihinde yapılacak. Bu güncellemenin, Cardano ağına akıllı sözleşme entegrasyonunu getirmesi ve ağı bu alanda öncü olan Ethereum ile aynı konuma yükseltmesi bekleniyor.

  Alonzo Purple Test Ağı, ADA Coin’e Yükselişle Yansıdı

  Ağustos ayının ikinci haftasının başlarında Alonzo Purple test ağı yayına girdi. Bu durum, ADA topluluğunda büyük bir coşku ve heyecanla karşılandı. Test ağının yayına girmesinden sonra hafta içinde ADA coin %10’dan fazla değer artışı ile karşılaştı. ADA, son bir haftalık süreçte elde ettiği değer artışlarıyla piyasa değeri bakımından da en büyük 3. kripto para birimi konumuna geri yerleşti. Söz konusu listede ADA 69,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile 3. sırada, Tether (USDT) ise 63,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 4. sırada yer alıyor.

  Github Verileri En Fazla Geliştirme Olan Ağ Olarak ADA’yı İşaret Ediyor

  Yakın tarihli Github verilerine bakıldığında en çok geliştirme faaliyetlerinin ADA ağı üzerinde gerçekleştiği görülüyor. Verilere göre ADA ağını bu alanda Polygon ve Solana ağları takip ediyor. Alonzo Purple yükseltme tarihinin belli olmasıyla birlikte heyecan yaratan ADA ile ilgili olarak ünlü kripto para analisti Lark Davis de fikir ve yorumlarını Twitter üzerinden paylaştı. Davis, “Cardano çağının gerçekten iyi olmasının” arkasındaki diğer etkenlere değindi.

  Lark Davis’in Açıklamaları

  Twitter paylaşımında Davis, ADA ağındaki kullanıcı sayısının BTC, Polygon ve ETH ağlarına kıyasla az olmasına gelen eleştirilere yönelik fikirlerini paylaştı. Davis konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Polygon Ocak ayında da bir günde benzer miktarlarda işlem yapıyordu. Yerel uygulamalar yayına girdiğinde Sushi gibi uygulamalar diğer zincirlere sahip oldukları gibi Cardano’ya gerçekten dokunduğunda Cardano’nun işlem büyümesi benzer bir yörünge izleyebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle