Chiliz (CHZ) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Kripto para sektörü ile spor camiasını bir araya getiren Socias platformunda kullanılabilen CHZ Coin hakkında bilgileri sizin için bir araya getirdik. Taraftar tokenları arasında geniş kitleye ulaşan CHZ Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, onun geleceği hakkında yapılan yorum ne yönde sorularına bu yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız. 

  Chiliz (CHZ) Coin Nedir?

  Chiliz (CHZ) Coin, Socias.com tarafından piyasaya çıkarılan kripto para birimidir. ERC-20 algoritması üzerine kurulu olan CHZ Coin, Ethereum tabanında geliştirilmiş bir token’dır. CHZ Coin spor kulüpleri ve taraftarları arasında etkileşimi kurmak amacıyla görev alan bir proje. Tek bir kulübün taraftar kitlesine hitap etmek yerine birden fazla kulübün taraftar kitlesine hitap eden platform olarak tanımlanmıştır. 

  Projenin Amacı ve White Paper

  Chiliz (CHZ) Coin projesinin amacı eğlence sektöründe kullanılabilir kripto parayı oluşturmaktır. Bu amaçla ortaya çıkarılan CHZ Coin, kulüplerin taraftarlarının kararlarını uygulayabilmelerine imkan sağlar. Projenin amacı taraftarlara tuttukları spor kulübüne ait karar alma mekanizmasına katılma hakkını vermektir. Bir taraftar CHZ Coin ödemesi ile Socias’da kendi tuttuğu takımın formalarının ne olacağını, en iyi oyuncunun hangisi olduğunu belirleyebilir. Diğer yandan projenin bu yanı ile kulüplerinde CHZ Coin ödemesi alarak değer kazanmaları sağlanır. Proje hakkında daha geniş bilgi için şuradaki Whitepaper linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Analistlerin Chiliz Coin Yorumu

  Analistlerin ve yatırımcıların CHZ Coin hakkında yaptıkları yorumlara baktığımızda olumlu ifadelerle karşılaşıyoruz. Yatırımcılar CHZ Coin’i sadece kulüple etkileşime girme alanında değil, E-spor sektöründe de kullandıklarını belirtmişler. Belirli oyunlarda diğer bir ifade ile dijital eğlence sektöründe, ürün satın alma alanında CHZ Coin ödemesini tercih ettiklerini belirtiyorlar. 

  CHZ Coin'i Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

  Analistler, CHZ Coin’in yakın geleceğinde değer kaybının olabileceğini açıkladılar. Crypto Crow, Alex Saunders gibi analistler, CHZ Coin’in 2021 senesi Mayıs sonunda değer kaybı yaşayabileceğini açıklıyorlar. Bu noktada fiyatın ise 0.30 dolar ile 0.35 dolar bandına gerileyebileceğini düşünüyorlar. Onlara göre CHZ Coin değer kazanımı 2021 senesi Eylül ayı öncesinden gerçekleşebilir. Bu noktada ise fiyat 0.55 dolar ile 0.60 dolar bandı arasında yer alabilir.

  Güncel Fiyat Bilgisi

  Anlık oluşan verilere göre 1 CHZ coin fiyatı %chiliz+try% TL. Döviz cinsinden ise %chiliz+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chiliz fiyatı 24 saatte %chiliz+yuzde%.

  Fiyat, kripto para piyasası volatilitesine bağlı her an değişim gösterebilir. Oynaklığın önde olduğu fiyat anlık takip edilmeli ve ardından alım-satım yapılmalıdır.

  Chiliz (CHZ) Coin Nasıl Alınır?

  Chiliz (CHZ) Coin almak için yapılacaklar:

  • 1 Adım: CHZ Coin, Binance, Huobi Global, FTX, Gate.io, Bithumb , KuCoin gibi borsalarda işleme giriyor. Bu borsalardan tercih edilene girilmelidir.
  • 2. Adım: Giriş sağlanan borsada hesap açılışı yapılıp, KYC işlem adımları eskilsiz tamamlanır.
  • 3. Adım: Kimlik tanımlama aşamalarının bitiminde kripto para hesabına, borsanın “para yatır“ sekmesine yoluyla para transfer edilmelidir. 
  • 4. Adım: Borsadan “kripto al“ sekmesine giriş yapılarak, CHZ Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu işlem sayfasından anlık fiyattan veya uygun bir fiyattan CHZ Coin alım emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Satın alınana ve hesaba bağlı sanal cüzdanda görülen CHZ Coin bakiyesi bura saklanabilir veya daha üst düzey güvenlik için donanım cüzdanda aktarılır.

  Bu adımların doğru izlenmesi ardından satın alım rahatlıkla tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  Chiliz (CHZ) Coin avantajları için sayılabilecek maddeler:

  • Farklı Taraflarca Kullanım: Taraftar tokenları gelen olarak tek bir spor kulübünün taraftarına hitap ederler. CHZ Coin ise Paris Saint Germain, Barcelona, Juventus, Atletico Madrid, Roma, Galatasaray takımlarının taraftarlarında kullanılabilir. 
  • İşlem Hızı: CHZ Coin hem transfer hem de alım-satım işlemlerinde düşük bekleme süresi sunar.
  • Oy Hakkı Verme: CHZ Coin sahibi kulüp taraftarları, yılın en iyi oyuncusu belirleme alanından hazırlık maçlarının yerlerinin belirlenmesine kadar her alanda oy verme hakkına sahiplerdir. 
  • Akıllı Sözleşmeler: CHZ Coin, ERC-20 tabanlı kripto para olduğu için her işleminde akıllı sözleşmeler ile iş kanıtı güvenliği sağlanır.
  • Düşük Masraf: CHZ Con kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine gönderilirken, geleneksel bankacılık işlem masraflarından daha düşük ücret ödenir.

  Dezavantajları Neler?

  Chiliz (CHZ) Coin dezavantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Merkeziyetsiz Finansta Yer Almama: CHZ Coin merkeziyetsiz finansal işlemlerde etkin rol almaz. Diğer altcoinler gibi pasif getiri sunma yönüyle öne çıkmaz.
  • Saldırı Riski: CHZ Coin sanal cüzdanlarda ağda oluşabilecek saldırıların riski altındadır. Çevrimdışı cüzdanlarda saklanarak risk düşürülür. 
  • Bakiyeye Göre Oy Hakkı: CHZ Coin miktarı fazla olan yatırımcılar, kulüpleri ile etkileşime geçtiklerinde daha fazla oy hakkına sahip olurlar. Düşük bakiye oy hakkını kısıtlar. 

  Sonuç

  Özellikle bahis sektörüne yatkın bir topluluk olan taraftar kitlesi, riskli yatırımlara meyili ile bilinmektedir. Bu açıdan kripto para gibi riskli bir yatırım alanına bu topluluğu katan CHZ coin’den beklentiler oldukça yüksek. Analistler CHZ Coin’in 2021 senesi ikinci yarısında değerlenebileceğinden söz ediyorlar. Diğer yandan CHZ Coin sadece tek bir kulübün taraftar kitlesine değil, birkaç takımın taraftar kitlesine hitap ediyor. Geniş bir kesim tarafından benimsenen CHZ Coin eğer belirtilen fiyatlara ulaşabilir ise, 2021’de yatırımcılarına değer katabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle