NEO Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Analistlerin gelecek vadeden altcoinler arasında gördükleri NEO Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Akıllı kontraktlar ile işlem gören NEO Coin’in avantajları, dezavantajları neler, nasıl alınır, gelecekteki duruşu nasıl olacak sorularına yanıt arayacağız.

  NEO Coin Nedir?

  NEO Coin, merkezi Şangay’da bulunan Onchain şirketi tarafından geliştirilmiş olan kripto para birimidir. İlk çıktığında Antshares adı ile işlem gören NEO Coin, Çin’in Ethereum’u olarak adlandırılan Neo platformunun yerel kripto parasıdır.

  NEO Coin Yorum

  NEO Coin, alım-satım ve cüzdanlar arası transfer işlemlerinden ana kripto para birimlerinden çok daha düşük masraf çıkarma özelliği ile ön plandadır. Diğer yandan Ethereum ağının yükselen işlem ücretlerinden kaçınmak isteyenler için bir alternatif olarak görülür. Bu açıdan yatırımcının dikkatini çekmeyi başarıyor.

  Uzman analistler ve traderlar NEO Coin’in 2021 yılı içinde etkili bir değer kazanacağını öngörüyorlar. Orta ve uzun vadede yatırımcılarına kar sunması beklenen NEO ‘nun 50 dolar fiyat değerini 2022 başına kadar tabloya aktaracağı düşünülüyor.

  NEO Coin Geleceği

  NEO Coin’in gelecekte Litecoin ve ETH ile aynı başlıklar altında anılması bekleniyor. Çünkü analistler bu altcoin için önümüzdeki iki sene içinde rekor bir değer artışı bekliyorlar. Uzman analistler NEO Coin’in geleceğe yönelik güçlü bir imaj çizdiğini belirttiler. Ethereum ağındaki yoğunluğa bağlı olarak artan işlem ücretlerinden kaçınmak isteyenlerin, artık akıllı kontraktlara erişmek için Neo ağını da tercih ettikleri belirtildi. Bu durum NEO alımlarına olan ilgiyi yükseltiyor. Analistler NEO Coin’in 2021 sonunda 100 dolar düzeyine çıkacağını belirttiler. 3 sene içinde ise 352 dolarlık fiyat değerinin yakalanacağı açıklandı.

  NEO Coin Fiyatı

  Güncel piyasaya göre 1 NEO Coin fiyatı %neo+try% TL olarak işlem görmektedir. Bu fiyat ve diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatları piyasa volatilitesine bağlı olarak her an değişebilir. Bu kapsamda alım-satım öncesi anlık fiyat takibinin yapılması önem kazanır.

  NEO Coin Nasıl Alınır?

  NEO Coin almak için internet üzerinden Binance benzeri NEO’nun işlem listesinde yer aldığı kripto para borsası platformlarından seçilene edilene girilir. Bu adımla görüntülenen ana sayfadan ‘’ kayıt ol’’ sekmesine tıklanır. Komutla ekranda açılan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılarak, tablo altındaki ‘’onay’’ kutucuğu seçilir.

  Hesap onayı sayesinde ekrana gelen yeni sayfadan ‘’ para yatır’’ sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya banka hesabından para transfer edilir. Bir sonraki sayfada ‘’ kripto para satın alım’’ sekmesine tıklanır. Açılan yeni pencere üzerinden NEO kripto para birimi ve miktarı tanımlanıp, alım emri verilir. Alınan NEO miktarı hesaba bağılı sanal cüzdana yansır.

  Avantajları Neler?

  NEO Coin donanım cüzdanlar ile çevrimiçi şekilde saklanabilir. Bu şekilde çevrim içi konumda ağdan gelebilecek saldırılardan korunma avantajı kazanılır. NEO Coin ile alım-satım ve transfer işlemlerinden düşük işlem masrafı ödenir.

  Yatırımcılar masraf giderlerini minimize ederken işlem onayı sırasında yüksek hız performansını deneyimlerler. İşlem hacmi yüksek borsalar alım-satım ve takas işlem listelerinden yer alamsına bağlı olarak erişilebilirliliği yüksektir. Akıllı sözleşmelerden yararlanma avantajını sunar.

  Dezavantajları Ne?

  NEO Coin, fiyat oynaklığına sahiptir. Stablecoinler hariç Her kripto para biriminde temel olarak öne çıkan bu özellik, yatırımcıyı anlık fiyat takibi yapmak zorunda bırakır. Diğer bir dezavantaj ise sanal cüzdanda saklanması halinde saldırıya uğrama riskinin bulunmasıdır. Bu riski azaltmak için çevrimiçi cüzdanda saklanması tercih edilir.

  Sonuç Olarak NEO Coin İstikrarlı Gözüküyor!

  NEO Coin, Ethreum ağının imkanlarını sunan ve yeni nesil yanları ile öne çıkan Neo platformunun yerel kripto para birimdir. Tercih edilirliği gitgide yükselsen NEO Coin için analistler sene sonunda 100 dolar fiyat beklentisi içindeler. NEO Coin’in sağlam duruşunu nasıl devam ettireceğini ilerleyen süreçte hep beraber göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle