NEO Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Çin’in Ethereum’u olarak anılan Neo Coin ile ilgili merak edilen pek çok sorunun cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Akıllı sözleşmeler ile işleme giren Neo Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte değeri ne olabilir sorularına yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. 

  NEO Coin Nedir?

  NOE Coin, Erik Zhang ve Da Hong önderliğinde geliştirilen akıllı kontrat yapılı bir kripto para birimidir. Onchain tarafından 2014’te başlatılan proje ilk olarak Antshares adı ile piyasaya çıkmıştır. 2017 yılında ise NEO Coin olarak devam etmiştir. Üç kademeli sisteme sahip NEO Coin, akıllı kontratla işlem yapmak, dijital kimlik yaratmak, dijital olmayan varlıkları dijitalleştirmek için kullanılan bir blok zinciridir. 

  Proje Amacı ve Whitepaper

  NEO Coin projesinde amaç, kriptografik akıllı ekonomiyi yaratmaktır. Bu modelde bir şirket, fiziksel bir varlığını, Blockchain’e entegre ederek dijitalleştirebilir. Herhangi bir geliştirici kişi NEO Coin ile akıllı sözleşmeleri üreterek bu işlemi yapar. Proje, bireyleri ve yeni varlıkları akıllı sözleşmeler ile Neo ağına kaydedip geniş bir ekosistemi yaratmayı amaçlar. Proje hakkında diğer bilgileri, şuradaki adreste yer alan Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  NEO Coin Yorum

  Analistler, NEO Coin hakkında yorum yaparken onun kurumsal yatırımcılara yüksek oranda hitap ettiğini belirtmişler. Kurumsal şirketlerin kripto evrende daha çok özelleştirilmiş işlemler yapabilmeye ihtiyaç duyduklarını açıklayan analistler, NEO Coin’in bu imkanı sağladığından söz ediyorlar. Diğer yandan Pos yerine klasik madencilik tipi ile üretilebildiğini açıklıyorlar. 

  NEO Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler, NEO Coin’in uzak geleceğinde fiyat artış olasılığının olduğunu belirttiler. Yakın gelecekte ise piyasa karamsarlığına bağlı değer kaybı olasılığını değerlendiriyorlar. Analistlere göre NEO Coin 2021 Mayıs sonunda değer kaybedebilir. Fiyatı ise 50 dolar ile 55 dolar bandı arasına gerileyebilir. Ancak 2021 senesi Temmuz ayında tüm dikkatleri çekebilecek bir artışı yapabileceğini açıkladılar. Bu noktada ise 70 dolar ile 75 dolar bandı arasında fiyat beklentisi mevcut.

  Fiyatı Ne Kadar?

  Son gelen verilere göre 1 NEO coin fiyatı %neo+try% TL. Döviz cinsinden ise %neo+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Neo 24 saatte %neo+yuzde%.

  Fiyat değeri piyasa volatilitesine göre değişebileceğinden, anlık fiyat takibi ile alım-satım yapılması önerilir. 

  NEO Coin Nasıl Alınır?

  NEO Coin almak amacıyla yapılacaklar:

  • 1. Adım: NEO Coin, Binance, Huobi Global, Bitfinex, KoCoin gibi borsalarda işlemdedir. İlgili borsaların adresine erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açılışı yapılarak, KYC işlemi tamamlanır.
  • 3. Adım: Kimlik tanımlama adımları ardından hesaba para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından NEO Coin paritesinin bulunduğu satıl işlem sayfasına borsadan erişilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde istenilen miktarda NEO Coin için anlık fiyattan veya uygun bir fiyat üzerinden alım emri verilir.
  • 6. Adım: Alınana NEO Coin miktarı sanal cüzdanda veya güvenliği daha yüksek donanım cüzdanda saklanabilir.

  Adımların doğru şekilde atılması ardından satın alım başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  NEO Coin avantajları:

  • İşlem Hızı: NEO Coin kripto para cüzdanları ile sınır ötesine gönderilirken yüksek hızdan yararlanılır. Alım-satım emir onayını alırken bekleme süresi kısalır.
  • Yüksek Güvenlik: NEO Coin işlemlerde kurumsal şirketler için ideal çok aşamalı kimlik doğrulama sistemini sunar. Güvenliği yükseltir.
  • Akıllı Kontrakt Kullanma: NEO Coin ödemeleri ile varlıkları dijital hale getiren, özel akıllı sözleşmeleri kullanma şansı bulunur.
  • Erişilebilirlik: NEO Coin işlem hacmi yüksek borsalarda listelenir. Neredeyse her borsa hesabından ona ulaşmak mümkündür. 

  Dezavantajları Ne?

  NEO Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: NEO Coin sanal kripto para cüzdanlarında borsalarda oluşabilecek saldırı problemlerinin riski altındadır. Çevrimdışı cüzdanda saklanarak korunabilir.
  • Merkeziyetsiz Finansa Uzaklık: NEO Coin staking ve kredi verme işlemlerinde çokça kullanılmaz. Kurumsal işlemlerde yer almayı amaçladığından pasif gelir elde etmek için ideal değildir. 

  Sonuç

  NEO Coin, topluluğu daha çok Çin’de bulunan, yapı itibari ile ETH’ye benzeyen bir kripto para. Güvenliği, yüksek hızı, ucuz transferi ile özel akıllı sözleşmeleri sunmak için geliştirilmiştir. Gerçek varlıkları dijitalleştirmek için kullanılan bu altcoin’in 2021’de değer kazanması analistlerce bekleniyor. NEO coin tutan yatırımcılara düzenli olarak GAS adı verilen bir altcoin verilmektedir. NEO tutarak GAS token alan kullanıcılar yatırımlarına değer katmak da ve pasif gelir kazanmaktadır. Tüm bu özellikleri ile NEO piyasanın gözde coin’lerinden birisi olmayı başarmıştır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle