NEO Coin Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Yerli kripto para yatırımcılarının radarına takılan NEO coin hakkında pek çok araştırma yapılmaktadır. NEO coin satın almak isteyenler bu kripto para projesinin detaylarını ve hangi borsalarda listelendiğini merak etmektedir. Bu yazımızda NEO coin hakkında en çok sorulan soruların yanıtlarını bulabilir ve bu bilgiler sayesinde NEO coin yatırımınız için stratejinizi oluşturabilirsiniz. 

  NEO Coin Nedir?

  NEO coin projesi, dijital ödemeler, kimlikler ve varlıkların bir arada bulunduğu yeni nesil internet ekonomisinde kullanıcı dostu temel yaratan bir ekosistemdir. NEO projesi hızlı büyümesi ve gelişmesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Kripto para sektöründe ilk olarak Antshares adıyla tanıtılan proje, Şubat 2014'te piyasaya sürülmüş bir coindir. Daha sonra adını NEO olarak değiştiren projenin arkasındaki tecrübeli ekip, insanları, blockchain'inde merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler inşa etmeye teşvik eden bir EcoBoost girişimidir.

  NEO Projesi ve Whitepaper

  NEO blockchain projesinin temel amacı, ağ için yeni altyapılar yaratan geliştiricilerin dünya çapında bir topluluğunu oluşturmaktır. Neo blockchain projesi, Yetkilendirilmiş Byzantine Hata Toleransı'nı kullanarak blockchain'in saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilecek kapasiteye ulaşmasını sağlamaktadır. 

  Bu özelliği sayesinde NEO coin kullanım alanı da bir hayli geniştir. Neo ağında kullanılan dBFT mekanizması, Pratik Byzantine Hata Toleransı algoritmasından esinlenmiştir. Her iki konsensüs mekanizmasının da token sahiplerinin, işlemleri gerçekleştirecek delegeleri oylamasına izin vermesi baz alındığında yetkilendirilmiş hisse ispatı ile kullanım alanı geliştirilmektedir. NEO coin Whitepaper’ı hakkında detaylı bilgileri https://docs.neo.org/ bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  NEO Coin kurucuları kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Çin'in ilk açık blockchain'i olacağına inanılan Neo protokolü kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Açık kaynaklı platform, Antshares adıyla tanıtıldıktan sadece üç yıl sonra Neo olarak isim değişikliği yapıp piyasaya yeniden sürülmüştür. Çin destekli bu proje, kripto para dünyasında Çin’in Ethereum’u olarak da bilinmektedir. Neo ve atası Antshares'in kurucu ortakları blockchain sektörünün tecrübeli isimlerinden olan Da Hongfei ve Erik Zhang’tır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  NEO kripto para birimi, Neo blok zincirine güç veren ana kripto para birimidir ve tutma, gönderme, harcama ve stake için kullanılabilir. 

  Öte yandan Neo blockchain ağında kullanılan dBFT üzerinden delegelerin üçte ikisi fikir birliğine ulaştığı sürece bloklar blockchain'e eklenmektedir. Bu işlem sayesinde kötü aktörlerin ve ağın düzgün çalışmasına zarar vermek isteyenlerin önüne geçilebildiği için NEO coin kullanım alanları da geliştirilebilmektedir.

  NEO Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Neo blockchain ağının diğer kripto para projelerinden farklılaşan en özgün noktası, sürekli olarak gelişiminin devam etmesidir. NEO projesi, ağ güvenliğini artıran ve saniye başına daha çok işlemin gerçekleşmesini sağlayan Neo 3.0 üzerinde geliştirilmiştir. Diğer çoğu blockchain'in aksine bu ağ, NEO ve GAS olacak şekilde iki yerel tokene sahiptir. 

  Neo, insanların blockchain'deki gelişmeler ile ilgili oylamalara katılmasını sağlayan bir yatırım tokeni işlevi görürken GAS, ağda tamamlanan işlemlerin ücretlerini ödemek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte piyasadaki çok az sayıda blockchain projesi, NEO coin kadar büyük bir gelişim fonuna sahiptir. 

  Güncel NEO Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 NEO fiyatı %neo+try% TL. Döviz cinsinden ise %neo+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, NEO Coin 24 saatte %neo+yuzde%.

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı grafik çizen NEO coin fiyatında sert dalgalanmalar görülmektedir. Son dönemde piyasa genelinde belirsizlik devam ederken risk iştahını etkileyen gelişmeler yaşanmaktadır. Bu yüzden usta analistler NEO coin yatırımı yapmadan önce teknik analizdeki destek-direnç noktalarına mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini söylemektedir. Ayrıca NEO coin yatırımından maksimum kazanç elde edebilmek için güncel piyasa trendlerine dikkat edilmesi önemlidir.

  NEO Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  NEO coin avantajları şunlardır:

  • Neo blockchain ağının yazılımını çalıştıran bilgisayarlar için fikir birliği mekanizması olarak Temsilci Bizans Hata Toleranslı (dBFT) adlı benzersiz bir yönetim sistemi kullanır.
  • NeoContracts, geliştiricilerin yeni bir dil öğrenmek yerine çeşitli popüler mevcut dilleri kullanarak uygulamalar oluşturabilmeleri bakımından diğer akıllı sözleşme tabanlı protokollerden farklıdır.
  • NeoContract'ın çeşitli programlama dilleri arasında çalışma yeteneği, dapp'ler oluşturmak veya mevcut olanları desteklemek isteyen daha geniş bir geliştirici havuzu için çekici olabilir.
  • Blok zincirinde yürütülen operasyonların merkezinde, protokol değişikliklerine oy vermek için NEO ve ağdaki hesaplamalar için ödeme yapmak için kullanılan GAS olmak üzere iki yerel kripto para birimi bulunur.
  • Geniş bir yatırımcı kitlesine hitap ettiği için popüler borsalarda da listelenmektedir.

  NEO coin dezavantajları şunlardır:

  • Neo blockchain ağının son teknolojik gelişmeleri takip edememesi durumunda ağın popülerliği ve NEO coin değeri azalabilir. 
  • NEO coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Donanım cüzdanlarında tutulmayan NEO coinlerin siber saldırı ile çalınma riski vardır. 

  NEO Coin Hangi Borsalarda Var?

  Geniş bir yatırımcı kitlesine sahip olan NEO coin, kripto para dünyasının önde gelen borsalarında listelenmektedir. Popüler borsalarda hesabı bulunan yatırımcılar NEO coin satın al ve sat işlemlerini kolaylıkla yapabilir. NEO coin listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • Huobi Global
  • Coinone
  • KuCoin
  • Bitfinex
  • Bittrex
  • Poloniex
  • OKX
  • Lbank
  • ZB.com
  • AscendEX
  • Crypto.com Exchange
  • MEXC
  • Probit Global

  NEO Coin Piyasa Bilgileri

  Yerli kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği NEO coin piyasa değerindeki değişimler merak edilmektedir. Coinmarketcap platformundan alınan güncel verilere göre NEO coin piyasa değeri yaklaşık 1,5 milyar dolar seviyesindedir. Altcoin piyasasındaki hareketliliklere bağlı olarak değişen bu verilere göre NEO coin hacmi 112 milyon dolar olarak gözükmektedir. Son olarak toplam arzı 100,000,000 olan NEO coinin dolaşımdaki arzı 70,538,831.00 adettir. 

  NEO Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: NEO coin satın almak için öncelikle bu kripto para birimini listeleyen popüler borsalardan birinin web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: KYC bilgileriniz ile borsaya üye olun. 
  • 3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanın ve alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınıza geçen NEO coinleri borsada veya donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz.

  Özet Olarak

  NEO projesi, arasında merkezi olmayan borsalar, tahmin pazarları ve sosyal ağlar için merkezi olmayan uygulamalar (dapps) yazma imkanı tanıyan bir blockchain protokolüdür. Ayrıca Neo ağı, kullanıcılarına merkezi olmayan bir dosya depolama sistemi, bir kimlik sistemi ve ona harici bilgi beslemek için bir oracle sistemi (fiyat verileri gibi) dahil olmak üzere bir dizi başka özellikler de sunmaktadır. Projenin yerel kripto para birimi NEO coindir ve uzmanlara göre NEO Coin geleceği parlak gözükmekte olan kripto para birimleri arasında yer alır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle