Holo (HOT) Coin Nedir? Nasıl alınır?

  Düşük işlem ücreti ve kripto para işlemlerine yönelik yüksek hız performansı gibi nitelikler ile öne çıkan Holo (HOT) kripto para birimini bu yazımızda konu alacağız. Blok zinciri teknolojisinden daha başarılı görülen bir ağın yerel kripto parası olan HOT’ın avantajlarının, dezavantajlarının neler olduğunu, nasıl alındığını, onun için yapılan yorumların neler olduğunu yazımızda detaylı şekilde açıklayacağız.

  Holo (HOT) Coin Nedir?

  Holo (HOT) Coin, blok zinciri teknolojisine göre daha hızlı olan ve yüksek performansı sergileyen dağıtık bilgi işlem ağı Holochain’in yerel kripto para birimdir. Arzı ilk adımda belirtilmemiş olan HOT, sabit bir formül sayesinde arzı artırılan bir kripto para birimidir.

  ERC-20 tabanlı olan token birimleri arasında yer alan HOT, donanım cüzdanlarında ve ERC-20 tabanlı kripto para cüzdanlarında saklanır. Bu cüzdanlar arasında hızlı şekilde sınır ötesi transferi yapılabilir. HOT, işlem hacmi bakımından geniş olan kripto para borsalarında alım-satım ve takas işlemlerinde kullanılabilir. 

  HOT Coin Yorum

  HOT, özellikle BCT gibi ana para birimlerine göre daha hızlı işlem görme niteliği sayesinde altcoinler arasında kendini gösterebilmiş bir kripto para birimidir. Holochain ağının blok zincir teknolojisine göre daha önde olması da HOT için bir avantaj yaratıyor.

  Analistler HOT için uzun vadede değer kazanımı beklediklerini ve fiyatının ise 2023 yılında 0,0044 dolar seviyesinin üzerinde şekillenebileceğini belirtiyorlar. Bu açıdan BTC ve ETH yatırımı yaparken cüzdanlarında uzun vadede kazanç sunabilecek alternatif bir altcoin’e yer vermek isteyenler HOT Coin alımını tercih ediyorlar. 

  HOT Coin Geleceği

  HOT Coin geleceği, LINK ve DOT kadar parlak görülmeyen bir kripto para birimidir. Bir kısım analist şirket onun Holochain ağından aldığı güçlü imaj ile ayakta kalacağını düşünürken, diğer bir kısım ise 2025 yılı ardın yaşayacağı fiyat düşüşü ile eriyebileceğini belirtiyor.

  Analistleri görüş ayrılığına iten HOT Coin’in son yapılan analizlere göre 2021 yılı sonunda 0,0025 dolar seviyelerine düşebileceği yönünde bir tahmin aktarıldı. Ardından 2022 başında 0.0029 dolar düzeyinin üstünde şekillenmesi bekleniyor. 2023’te ise 0,0044 dolarlık rakam ile rekor yapacağı ve ardından 2025’te 0,0034 dolara ineceği analistlerce aktarılıyor.

  Bu detaylara göre HOT geleceğinin fiyat dalgalanmalarını gündeme getirse de, değer kazanımı dönemleri ile yatırımcılarına kar sunabileceği söylenebilir. 

  Holo (HOT) Coin Fiyatı

  Güncel olarak 1 HOT Coin %holotoken+try% TL'dir. Döviz cinsinden ise 1 HOT %holotoken+usd% Dolar olarak işlem görüyor. Şu anda günlük bazda %holotoken+yuzde%. HOT Coin’in fiyat değeri anlık olarak değişmektedir. Çünkü kripto para piyasasının volatilitesine bağlı olarak her kripto para birimi anlık fiyat değişimlerini yaşar. Buna bağlı olarak alım-satım işlemleri öncesinden anlık fiyatın takip edilmesi gerekiyor.

  Holo (HOT) Coin Nasıl Alınır

  Holo (HOT) almak için internet üzerinden HOT’in işlem gördüğü Binance ve benzeri, tercih edilen kripto para borsası platformuna giriş yapılmalıdır. Platformun ana sayfası üzerinden ise "kayıt ol" sekmesine girilir. Ekrana yansıyan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılarak onay verilir.

  İşlemle erişim sağlanan yeni sayfadan "para yatırma işlemleri" sekmesine girilerek, hesaba bağlı olan sanal cüzdana, kişisel banka hesabından veya karttan para transfer edilir. Son sayfa bölümünden "kripto para alım işlemleri" sekmesine tıklanarak, bu bölüm içinde HOT kripto para birimi ve miktarı seçilerek, alım emri verilir. İşlem sonunda alınan HOT miktarı sanal cüzdana yansır.

  Avantajları Neler?

  HOT’ın avantajları arasından en belirgin şekilde öne çıkan hızıdır. HOT alım-satım ve transfer işlemlerinden hız performansı yüksektir. Diğer bir avantaj ise HOT işlemlerinden doğan masrafların oldukça düşük olmasıdır.

  HOT, erişilebilirliği oldukça fazla olan ERC-20 tabanlı donanım cüzdanlar içinde çevrimdışı konumda saklanabilir. Donanım cüzdanda saklanmaya uygunluk ise kripto para borsalarına yönelik gelebilecek saldırılar HOT’u en iyi şekilde koruma avantajını sağlar. 

  Dezavantajları Ne?

  HOT’ın dezavantajları ele alındığında kısa vadede BTC ve ETH kripto para birimlerinin sunduğu kar oranları kadar yüksek bir oranı sunamadığını görüyoruz. Özellikle seri al-sat işlemleri ile yüksek kar elde etmek isteyen yatırımcılardan daha çok orta vadeli kazanç amacı olanlara hitap ediyor.

  Her kripto para birimi gibi fiyatında oynaklığın hakim olması ve anlık fiyat takibini gerektirmesi, sanal cüzdanlarda saklanırken ise ağdan gelen saldırılar ile karşı karşıya kalma riskinin bulunması diğer dezavantajlardır.

  Sonuç

  Özellikle Türk kripto para topluluğu içerisinde ucuz fiyatı ile oldukça popüler hale gelen HOT son dönemin çok aratılan kripto paralarından birisi. HOT, teknolojik yanıyla ve hızı ile dikkat çeken Holochain ağının yerel kripto para birimidir. 2023 senesinde en parlak dönemini yaşaması beklenen HOT, şuan kripto para birimi yatırımcılarının keşfetmeye çalıştığı ve ilgi gösterdikleri bir altcoindir. Analistlerin onun için bekledikler 0,0043 dolarlık fiyat diliminin yakalanması halinde yatırımcılarının kara geçmesi muhtemelken, ilerleyen süreçte nasıl bir imaj çizeceği daha fazla netleşecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle