Holo (HOT) Coin Nedir? Nasıl alınır?

  DApp’ler için geniş internet ağını sunan Holo’da çalışabilen HOT Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. HOT Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları nedir, gelecekte hangi noktada olabilir, HOT Coin projesiyle amaçlanan nedir sorularına bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. 

  Holo (HOT) Coin Nedir?

  HOT Coin, Holo ağında kullanılan yerel kripto para birimidir. HOT Coin, Holochain ile yaratılan merkezi olmayan uygulamalar ile DApp’lere kolay erişimi sağlayan Pazar’da kullanılabilen kripto para birimidir. HOT Coin sahipleri Holo ağında yani tüm DApp’ler için var olan geniş bir internet alanında uygulamalardan yararlanabilirler. Ayrıca pazar kısmında işlem yapabilirler. HOT akıllı sözleşmeleri devreye sokmak ve merkezsiz uygulamaları çalıştırmak için kullanılan eşler arası dağıtılmış bir platformdur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Holo (HOT) Coin projesinin amacı, blok zincir teknolojisine gerek duymadan DApp’leri geliştirebilecek bir internet ağını yaratmaktır. Projede, merkezi olmayan uygulamaları ise bu ağa dahil ederek, HOT Coin ödemeleri üzerinden kullanımlarını sağlayabilmek amaçlanmıştır. İnternette P2P uygulamalarını barındırma niteliği HOT Coin projesi ardından mümkün olmuştur. Proje hakkında ek bilgileri edinmek için https://holo.host/whitepapers/ linkinden Whitepaper’a ulaşabilirsiniz. 

  HOT Coin Yorum

  HOT Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumlarına bakıldığında HOT Coin’in sunduğu net merkeziyetsizlik yapısından söz edildiği görülüyor. Analistler Holo ağının DApp’ler ile tamamen merkeziyetsiz ve veri kontrolünün kullanıcı elinde olduğu bir modeli yarattığından söz ediyorlar. Yatırımcılar ise bu pazara dahil olarak pek çok farklı token ödülünden yararlanabildikleri belirtiyorlar. 

  Holo Coin Geleceği Nasıl Görülüyor?

  Analistler, HOT Coin’in geleceğinde fiyat artışının olabileceğini belirttiler. 2021 senesi ilk yarısı sona ererken, HOT Coin’in 0.020 dolar ile 0.025 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıklıyorlar. HOT Coin’in dikkat çekici bir değer kazanımını yine 2021 sene sonunda kayda alabileceğini düşünüyorlar. Sene sonunda ise HOT Coin fiyatının 0.0035 dolar düzeyine ulaşabileceğini tahmin ettiler. 

  Holo (HOT) Coin Fiyatı

  Şu anda 1 HOT coin fiyatı %holotoken+try% TL. Döviz cinsinden ise %holotoken+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Holo fiyatı 24 saatte %holotoken+yuzde%.

  Bu fiyat oynaklığa bağlı olarak her değişebilir. Piyasa volatilitesinden etkilenen fiyat güncel olarak takip edilmeden, alım-satım kararı verilmemelidir. 

  Holo (HOT) Coin Nasıl Alınır?

  Holo (HOT) Coin almak için izlenecek aşamalar şöyledir:

  • 1. Adım: HOT Coin, Binance, Gate.io, BigONE, Probit Exchange, Uniswap, Paribu gibi pek çok borsada işleme girer. Tercih edilen borsaya girilmelidir.
  • 2. Adım: Borsada hesap açılması ve sistemin bu aşamada ilettiği KYC adımlarının tamamlanması gerekir.
  • 3. Adım: Kimlik tanımlama sonunda borsa hesabına “para yatır“ sekmesinden yararlanılarak para transfer edilir.
  • 4. Adım: Hesapta bakiye oluşması ardından borsadan HOT Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu alanda HOT Coin alım emri güncel fiyattan veya uygun bir fiyattan verilir: 
  • 6. Adım: Alınan HOT Coin miktarı hesaba bağlı sanal cüzdanda veya daha güvenlikli bir donanım cüzdanda saklanır.

  Aşamalar doğru izlendiğinde, HOT Coin alımı başarıyla tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  Holo (HOT) Coin avantajları şunlardır:

  • Yüksek Güvenlik: Holo ağı, merkezi internet ile merkeziyetsiz Blockchain arasında bir köprüdür. Bu yüzden fikir birliği algoritmasını benimsemez. Her türlü riske karşı ağı güvence altına almak için kriptografik imzalı kayıtları kullanır. 
  • İşlem Hızı: HOT Coin cüzdanlar arası, sınır ötesine transferde dakikalar içinde gönderilir. Alım-satım işleminde ise bekleme emir onayını almak için düşük bekleme süresine tabi olunur.
  • Kara Para Aklamayı Önleme: HOT Coin, kendi modelinde bir veri iletme protokolüne sahiptir. HOT Coin sahipleri ağda kendi aralarında kötü veriler hakkında birbirlerini uyarabilirler. Bu şekilde şüpheli aktörleri kara listeye alırlar.

  Dezavantajları Ne?

  Holo (HOT) Coin dezavantajları:

  • Sunucu Ağına Bağlılık: Holo projesinden bir sunucu ağı bulunur ve her kullanıcı avantajlardan yararlanmak için bu ağda yer alır. Direkt olarak bağlantı yerine Holo üzerinden Blockchain’e bağlantı yapılır.
  • Saldırı Riski: HOT Coin sanal cüzdanda ağı güvenli olsa dahi kripto para borsalarında oluşabilecek saldırı riskleri ile karşı karşıyadır. Bu yüzden donanım cüzdanda saklanması tercih edilir. 

  Sonuç

  HOT Coin, Türkiyede de geniş bir yatırımcı kitlesine sahip olan köklü bir kripto para. Analistlere göre 2021 senesi içinde değer kazanımını kayda geçirebilir ve sene sonunu fiyat artışı ile kapatabilir. Merkezi internet ile merkeziyetsiz Blockchain’i birleştiren proje, beklenen ilgiyi görmeye devam ederse, ileride yatırımcılarına kar sunabilecek. Yıllardır eleştiri aldığı nokta ise maksimum arzının konulmamış olması. Piyasada bol miktarda olmasından dolayı fiyat olarak da oldukça düşük seviyelerde bulunuyor. Şuan bile baktığımızda 177 milyardan fazla HOLO arzının dolaşımda olduğunu görebiliyoruz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle