Kripto Para

Al arabayı, ver NFT’yi! Youtuber’dan inanılmaz takas

  Dünyaca ünlü Youtuber Dan Markham, NFT’lere (non fungible token) olan güvenini ilginç bir yöntemle gösterdi. Youtube’da 7 milyon abonesi olan What’s Inside kanalının sahibi Markham, Tesla Roadster model aracını 1 adet NFT ile takas etti.

  2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesiyle temelleri atılan kripto para sektörü, 11 yılda elde ettiği büyümenin daha fazlasını sadece Aralık 2020’den sonra elde etti. Aralık 2020’de 100 milyon olan kripto para yatırımcı sayısı, Ağustos ayında 220 milyona kadar yükseldi. Bu eşsiz büyüme ile birlikte, NFT (non fungible token) sektörü de çok ciddi bir ilgi artışıyla karşılaşarak eşsiz büyümeler elde etti. Artan NFT ilgisi, her geçen gün farklı yollarla kendisini göstermeye devam ediyor. Bu kez bu ilgi, bir Tesla model aracın NFT ile takas edilmesi yoluyla kendisini gösterdi.

  Dan Markham, Arabasını NFT ile Takas Etti

  Youtube’da 7 milyon abonesi bulunan What’s Inside kanalının sahibi olan dünyaca ünlü Youtuber Dan Markham, Tesla Roadster model aracını tek bir NFT ile takas etti. 15 Eylül tarihli bir videosunda Markham, değeri için “Çok yakında çeyrek milyon dolara ulaşacak” tanımı yaptığı Tesla Roadster aracını, bir NFT ile takas etti. Markham’ın aracını takas ettiği NFT ürünü, pozitif görünümlü bir kirpiyi içeriyor. Bu NFT ürününün içeriği, “The Adventures of Starman” isimli çizgi romanının yaratıcısı olan Eli Burton’a ait. NFT ürün ise VeeFriends tarafından oluşturuldu.

  NFT’nin Yaratıcısı Eli Burton’un Açıklamaları

  Youtuber Dan Markham’ın takas işlemleri sonrası, NFT ürünü karşılığında mavi renkte bir Tesla Roadster sahibi olan Eli Burton, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla hislerini anlattı. Burton paylaşımında yer verdiği fotoğrafla birlikte şu ifadeleri kullandı:

  “VeeFriends ve GaryVee topluluklarına inanılmaz derecede minnettarım. VeeFriends NFT pozitif epik kirpi ürününü, hayalimdeki araba, orijinal Starman Tesla Roadster ile takas ettim. Bu sadece VeeFriends sayesinde mümkün oldu. Sizi seviyorum millet, teşekkürler!”

  Dan Markham’ın Açıklamaları

  Takas işlemleri sonrasında bir açıklama da Dan Markham’dan geldi. Markham ise konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

  “Bir, iki, üç yıl sonra geriye dönüp baktığımda bu son derece aptalca bir karar gibi gözükebilir. Ancak mükemmel bir karar da olabilir. Bu arabaların değerini uzun süre koruyacağını düşünüyorum ve NFT’lere inanıyorum… Araba karşılığında fotoğraf vermiş oldu, bu alışverişten kârlı çıkanın o olduğu çok açık.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle