En ünlü BTC karşıtından ilginç paylaşım!

  Kripto para piyasalarında, Bitcoin (BTC) karşıtlığı ile tanınan ünlü milyarder Peter Schiff, Twiiter üzerinden BTC ile ilgili ilginç bir açıklamada bulundu. Arkadaşının özel jetinde gezintiye çıkan Schiff, zamanında BTC almış olsaydı, BTC’nin rekor döneminde kendisinin de jet alabileceğini dile getirdi.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi şekilde büyüdü ve genişledi. Dünyanın pek çok farklı noktasından yeni yatırımcıların sektöre girmesiyle birlikte Bitcoin (BTC) başta olmak üzere birçok kripto para birimi de rekor seviyelere ulaştı. Piyasaların büyümesi, Bitcoin’in git gide değerini artırması gibi gelişmeler yaşanırken, çeşitli tartışmalar da bu süreçte birçok kez gündeme geldi. Bu tartışmaların çoğu zaman gündeminde Bitcoin yer aldı.

  Bitcoin’in Nisan ayına kadar yükselerek gelmesi, Bitcoin ile ilgili görüş ayrılıklarını da bu süreçte sık sık gündeme getirdi. Bitcoin destekçileri ve Bitcoin karşıtları düşüncelerini çeşitli mecralarda dile getirerek saflarını belli etti. Bu isimlerden biri olan ünlü milyarder Peter Schiff, sert bir Bitcoin karşıtı olduğunu her fırsatta gösterdi. Bitcoin ile ilgili katı söylemlerde bulunmaktan kaçınmayan ve tarafını belli eden Schiff, bu kez beklenmedik bir açıklamayla gündeme geldi.

  BTC Milyarderi Komşusunun Jetine Bindi

  BTC karşıtı olmasıyla şöhret yakalayan Peter Schiff, bir özel jette ailesiyle gezintiye çıktığı sırada görüntülendi. Schiff’in bindiği özel jetin sahibi ise BTC milyarderi olan komşusu Brock Pierce’ti. Peter Schiff, medyaya yansıyan görüntülerin ardından Twitter üzerinden bir açıklamada bulunarak dikkatleri çekti. Schiff, açıklamasında Bitcoin’i ilk duyduğu zaman almak istediğini söyledi. Ünlü milyarder, ilk duyduğu zamanda BTC alıp fiyat 65 bin dolardayken bozdursaydı, kendisine bir jet alabileceğini ifade etti.

  Peter Schiff’in Şaşırtıcı Paylaşımı

  Twitter üzerinden jet gezintisi haberine bir yanıt veren Schiff, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Benim amacımı anlamıyorsun. Ben bunu duyduğumda satın almış olsaydım şimdiye kadar satar ve kendi jetimi alırdım. Bu, şimdi herhangi bir Bitcoin alacağım anlamına gelmiyor.”

  “En İyi 2. Bitcoin Influencer’ı” Seçilmişti

  Euro Pacific Management CEO’su Peter Schiff, Aralık 2020’de Lunacrush platformu tarafından “En İyi 2. Bitcoin Influencer’ı” olarak seçilmişti. Her ne kadar karşı olsa da BTC hakkında en fazla paylaşımda bulunan isimler arasında Peter Schiff yer almaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle