Kripto Para

Terra’dan ilginç mesaj: Yakında işler karışacak!

  Son dönemlerde, stablecoin’i olan UST’yi desteklemek adına yaptığı yüksek miktarlı Bitcoin (BTC) alımları ile dikkat çeken Terra, Perşembe günü sabah saatlerinde merak uyandıran bir paylaşım yaptı. Terra hesabından yapılan paylaşımda “Ayılar dikkatli olun, yakında işler karışacak” ifadeleri yer aldı. Bu mesaj ne anlama geliyor?

  Kripto para piyasalarında, yüklü kripto varlık alım-satım işlemleri piyasanın seyrinde etkili olabiliyor. Bu alım-satım işlemlerinin, sektörde tanınmış olan isim ya da kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmesi ise piyasa gidişatını daha keskin şekillerde etkisi altına alabiliyor. Zira bu tür işlemler, yatırımcılar tarafında bir talep yoğunluğu oluşturabiliyor ve bu da alım ya da satış baskısına neden olabiliyor. Bu nedenle de yüklü alım işlemleri dikkat çekiyor. Bu kapsamda son dönemlerin dikkat çeken adresi de yüklü Bitcoin (BTC) alımları ile Terra Luna Vakfı olmuştu.

  Terra’nın Paylaşımı Heyecan Yarattı

  Son dönemlerde, stablecoin’i olan UST’yi desteklemek adına aldığı Bitcoin’ler ile elinde çok yüklü miktarlarda BTC bulunduran Terra Luna Vakfı’ndan ilginç bir paylaşım geldi. Terra Luna Vakfı, son olarak 6 Nisan 2022 günü 230 milyon dolarlık Bitcoin satın alarak elindeki Bitcoin sayısını 35 bine çıkarmıştı. Yaptığı BTC alımları ile yatırımcılarını ve takipçilerini heyecanlandıran Terra’dan, bir kez daha heyecan ve merak uyandıran bir paylaşım geldi.

  “Ayılar Dikkatli Olun”

  Terra Luna’nın kurumsal Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Ayılar dikkatli olun, işler çok yakında karışacak” ifadeleri yer aldı. Söz konusu paylaşım kısa süre içinde çok sayıda beğeni ve RT alırken, mesaj hakkında yorum yapan birçok takipçi, bunun “yeni ve yüklü alım” mesajı olduğunu iddia etti. İddialara ve oluşan beklentilere göre Terra Luna Vakfı yine yüklü miktarlarda Bitcoin alımı yapabilir. Zira yapılan paylaşımda en alta “#UST” ve “#BTC” yazılmış olması da bu beklentileri güçlendiriyor.

  Terra’nın Paylaşımı Sonrası BTC’de Hareketlilik

  Terra tarafından yapılan ve heyecan uyandıran bu paylaşım sonrası Perşembe günü sabah saatlerinde Bitcoin fiyatında bir hareketlilik yaşandı. Paylaşımdan birkaç saat sonra, son günlerde 41 bin dolar seviyesinin altında hareket eden ve bir süre 39 bin doların da altını gören Bitcoin, 42 bin 700 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Terra’nın bu paylaşım sonrası bir de beklendiği gibi yüklü bir alım haberini duyurması, Bitcoin fiyatını yeniden harekete geçirebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle