Analistler yorumladı: BTC fiyatında kısa vade yol haritası

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında kademeli bir yükseliş devam ediyor. Kripto para uzmanları Bitcoin fiyatında kısa vadede ne gibi değişimler olabileceğini ve takip edilmesi gereken seviyeleri açıkladı…

  Kripto para piyasasına olumlu yansıyan küresel ekonomi haberlerinin de etkisi ile birlikte Bitcoin (BTC) fiyatı son 3 gündür kademeli yükselişine devam ediyor. Lider kripto para birimi bu yükseliş ivmesi ile birlikte, kripto para piyasasının toplam değerini yeniden 1 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıkardı. Kripto para uzmanları, yatırımcıların dikkat etmesi gereken seviyeleri özetledi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin Fiyatında Düşüş Görülebilir Mi?

  Yatırımcısını sevindiren Bitcoin, son olarak 4 Mart tarihinde ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları ile birlikte yüzde 8 oranında bir gerileme yaşamıştı. Bir sonraki gün olumlu haberlerin etkisi ile hızlı bir toparlanma yaşayan BTC, 20 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktıktan sonra hız kazandı. Bitcoin fiyatında 54 bin doların da üzerine çıkılması yatırımcının yüzünü güldürmeye yetti.

  Kripto para piyasasını yakından takip eden yatırımcılar tarafından genellikle kara sıfatıyla anılan Perşembe günü öncesi yine bazı yatırımcılarda tedirginlik yaşandığı görülüyor. Geçmişte özellikle Perşembe günlerinde Bitcoin fiyatında sık sık düşüşlerin yaşanması, özellikle perakende yatırımcıyı tedirgin ediyor. Son 3 gündür kademeli yükselen Bitcoin’in bu Perşembe gününde de düşüş yaşamasına karşı uzmanların görüşleri büyük ilgi topladı.

  BTC Fiyatında Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

  Lider kripto para biriminin grafiğinde fibonacci seviyelerini inceleyen kripto para uzmanları, bu düzeltmenin BTC fiyatı üzerindeki etkilerine dikkat çekti. Henüz günlük kapanış olmasa bile BTC fiyatında 53 bin doların üzerinde kapanışın olması, kripto para analistlerine göre daha büyük yükselişlerin sinyali olabilir.

  Öte yandan kripto para yatırımcılarının da artık iyi öğrendikleri 52 bin dolarlık psikolojik destek noktası da olası düşüşlerde takip edilmesi gereken seviye olarak gösteriliyor. Kripto para analistleri, güçlü bir yükseliş ivmesi olmazsa, Bitcoin fiyatındaki düşüşlerde 52 bin dolar seviyesinin kritik önemini vurguluyor. Bu seviyenin altına düşülmesi durumunda analistler, yatırımcılara stop loss emirlerini devreye sokabilecekleri tavsiyesinde bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle