RSK Infrastructure Framework (RIF) Coin Nedir?

  Kripto para topluluklarında ilk sıralara yükselen RIF, başlayan yeni yükselen trendi ile yakından takip edilmeye devam ediyor. Son dönemde piyasalarda görülen belirsizliklere rağmen beklentileri karşılamayı başaran RSK Infrastructure Framework, proje hedefleri sayesinde gelecek vaat ediyor. RIF fiyatı, RSK Infrastructure Framework projesinin teknik detayları ve projenin merak edilen diğer tüm unsurlarını bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.  

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Coin Nedir?

  RSK Infrastructure Framework, merkezi olmayan paylaşım ekonomileri olarak kendini tanımlamaktadır. Yerel kripto para birimi RIF Coin'dir. Merkezi olmayan paylaşım ekonomileri (DSE), bireyleri değişmez akıllı sözleşmelerle koordine edilen eşler arası bir temelde etkileşimde bulundukları bir pazardır. RIF Coin ise bu ekonomilerin gelişmesini sağlamak için geliştirilmiştir. Farklı bir tanımda ise RSK Infrastructure Framework, ödemeler, depolama, alan adı gibi birçok blok zinciri teknolojisine dayalı muhtelif çözümler sunan Bitcoin üzerinde yer alan bir üçüncü katmandır.  

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Projesi ve Whitepaper

  RSK Infrastructure Framework (RIF), teknik makalesine göre, Bitcoin’in akıllı sözleşme platformudur. EVM’nin çatallı bir versiyonu olan alt yapısına sahiptir. Ayrıca RVM (RSK Sanal Makinesi), Ethereum akıllı sözleşmeleri ve bunları dağıtmak, aynı zamanda bunlarla etkileşim kurmak için kullanılan araçlarla da uyumludur. RSK temelde iki ağa sahiptir. Bu ağlardan ilki geliştirme veya test ağı olarak bilinmektedir. İkinci ağ ise her 30 saniyede bir bloklar içeren bir üretim ağıdır. RIF’ın temel amacı ise bireylerin değerini güçlendirmek ve korumak için merkezi olmayan paylaşım ekonomilerinin geliştirilmesinin sağlanmasıdır. 

  Projenin whitepaper sayfasında belirtildiği üzere RIF pazarı, hizmet sağlayıcıların potansiyel müşterilerle bağlantı kurması ve kullanıcıların mevcut hizmetlere abone olabileceği yer olarak tanımlanmıştır. RSK üzerine inşa edilen RIF, merkezi olmayan paylaşım ekonomilerini mümkün kılan ve tamamen merkezi olmayan bir internet inşa etmek için temel yapı taşlarını oluşturmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda birçok farklı hizmet sunmaktadır. RIF hizmetleri kapsamında kimlik, ödemeler, depolama, iletişim, ağ geçidi hizmetleri ve Pazar aracılığıyla bireylerin değerinin güçlendirilmesi ve korunması sağlanmaktadır. 

  Ödemeler, depolama ve alan adı (RNS) gibi blok zinciri teknolojisi kapsamında yer alan çeşitli çözümler sunan Bitcoin üzerinde yer alan üçüncü katman olarak birçok farklı çözüme sahip olması için geliştirilmiştir. RSK Infrastructure Framework (RIF) projesinin teknik tüm detaylarına ve merak edilen proje hedeflerine ulaşmak için: https://developers.rsk.co/rif/token/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz.  

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  RSK Infrastructure Framework (RIF), anonim geliştiriciler tarafından topluluk odaklı olarak ortaya çıkarılmıştır. RIF Communications, eşler arası bir ağdaki tarafların birbirlerini keşfetmeleri ve garantili anonimlik, gizlilik, bütünlük ve özgünlük ile güvenli iletişim kanalları kurmalarına olanak tanımaktadır. RIF, geniş bir birlikte çalışabilirlik ve daha hızlı dağıtım süresi sağlayarak, blok zincir teknolojileri ile bunların kitlesel pazarda benimsenmesini sağlayacak önemli çözüm önerilerini bir arada sunmaktadır. Kullanıcıların mahremiyetleri üzerinde söz sahibi oldukları yeni bir internet kurma hedefiyle, uçtan uca ağı dünyanın her yerindeki insan için erişilebilir hale getirilmesi hedeflenmektedir. İnterneti kapsayıcılık kapsamında değerin interneti olan IOV laboratuvarları ile bunu başarmak istemektedir.  

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Kullanım Alanları Neler?

  RIF token, RIF sahiplerinin RSK mimarisi ile oluşturulmuş hizmetleri ve dApp’leri kullanmasına izin vermektedir. RIF, ERC – 677 yardımcı program tokenı olarak kullanılmaktadır. Birçok farklı işlem için RIF kullanımı mümkündür. İşlevsel özelliklerinin geniş olması proje için de katkı sağlamaktadır. RIF kullanım alanları ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Ağ Ücretlerinin Ödenmesi
  • Stake Edilen Teminat 

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  RSK birçok farklı özelliği ve hizmet kapsamı sayesinde benzersiz projelerden biridir. Sahip olduğu bu özelliği sayesinde önemli bir konumda yer almaktadır. RIF ekosistemi içinde DeFi depolama, ad hizmetleri ve ödeme çözümleri gibi birçok özellik yer almaktadır. Bu kapsamda yer alan birçok hizmet projenin benzersiz özellikleri arasında yer almaktadır. RSK Infrastructure Framework (RIF) projesinin benzersiz olmasını sağlayan başlıca özellikler ise kısaca şunlardır:

  • RIF on Chain ile USD’ye sabitlenmiş ve tamamen RIF tokenleri ile teminatlandırılmış sabit par RDOC’yi içeren istikrarlı bir varlık çözümüne sahiptir. 
  • Bitcoin üzerinde üçüncü bir katmandır. 
  • Merkezi olmayan paylaşım ekonomilerini mümkün kılmayı hedeflemektedir. 

  Güncel RIF Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 RIF fiyatı %rif-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %rif-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, RSK Infrastructure Framework Coin 24 saatte %rif-token+yuzde%.

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  RSK Infrastructure Framework (RIF) birçok yönden avantajları ve dezavantajları ile değerlendirilmelidir. Yatırımcıların projenin güçlü ve zayıf yönlerini incelemeden yatırım için doğru pozisyon almaları mümkün olmayacaktır. RSK Infrastructure Framework (RIF) projesinin avantaj ve dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • Bitcoin akıllı sözleşme platformu olarak birçok çözüm sunar. 
  • RIF, tam kontrol ve şeffaflık ile bilgi, değer ve hizmet kolaylığı sağlar. 
  • Rakip projeler arasında güçlü bir yapıda yer almaktadır. 
  • Merkezi Olmayan Paylaşım Ekonomileri (DSE) için önemli katkı sunar. 
  • RIF belirteci riskli yapısı ile yatırımcılar için dezavantaj oluşturabilir. 

  RIF Coin Hangi Borsalarda Var?

  RIF birçok kripto para borsası tarafından listelenmektedir. Piyasa değeri ve işlem hacmi ile güvenilir borsalar üzerinden temin edilmesi mümkündür. RIF listeleyen başlıca borsalar ise kısaca şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Liquid
  • MEXC

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Coin Piyasa Bilgileri

  RIF piyasa bilgilerine göre toplam arzı 1 milyardır. ERC – 677 tokenı olarak geliştirilen RIF, piyasa değeri ile piyasa sıralamasını da artırma hedeflerine sahiptir. Nisan 2021’de ulaştığı 0,4591 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin ardından sürekli bir geri çekilme eğilimi görülmesi dikkat çekmiştir. Mevcut piyasa görünümünde ise riskli bir yapıda olmasının temel nedeni piyasaların genelinde görülen yüksek belirsizlik halidir. 

  RSK toplam arzı ve dolaşan arz arasında fark bulunmaktadır. Proje hedeflerine göre bu değerler belirlenmiştir. Maksimum arzı hakkında ise bilgi bulunmaktadır. 2020’de 0,02736 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından tüm zamanların en düşük seviyesinde olmasına rağmen bir yıl sonrasında piyasalarda iyi bir çıkış yakalamıştır.  

  RSK Infrastructure Framework (RIF) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  RSK Infrastructure Framework (RIF) sahibi olmak için ilk olarak uyumlu bir cüzdan oluşturmak, RIF almak ve RIF OS hizmetlerini kullanmak gerekir. Listelendiği borsalardan RIF satın alacaklar ise şu adımları takip edebilirler:

  • 1. Adım: RIF listelenen borsaların uygulamalarına giriş yapılır.
  • 2. Adım: Mevcut hesaba giriş yapılır veya yeni hesap açılır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama işlemleri ile hesap aktivasyonu (SMS/e – posta) yapılır.  
  • 4. Adım: İlgili banka hesaplarından borsa hesabına işlemler için para gönderilir. 
  • 5. Adım: USDT, BTC, ETH gibi çiftler üzerinden RIF satın alma işlemleri tamamlanır. 
  • 6. Adım: Oluşturulan güvenli ve uyumlu cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  RSK Infrastructure Framework (RIF), blok zinciri teknolojilerine dayalı birçok çözüm sunan önemli bir Bitcoin’in üzerinde üçüncü katmandır. Kullanıcılara gizlilikleri üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlayacak yeni bir internet yaratma hedefiyle birçok önemli çözüm geliştirmektedir. Merkezi Olmayan Paylaşım Ekonomisi (DSE) için destekleyici rol üstlenmek ve gelişmesini sağlamak için birçok çözüm önerisine sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle