Kripto Para

MicroStrategy’nin durmaya niyeti yok! Binlerce BTC alındı

  Kripto para piyasalarının en yakından tanıdığı kurumsal şirket olan dev teknoloji şirketi MicroStrategy, Bitcoin (BTC) yatırımlarına kaldığı yerden devam ediyor. Dev şirket, rezervlerine 5 bin 50 tane daha BTC eklediğini açıkladı.

  Dev teknoloji şirketi MicroStrategy, kripto para piyasalarında oldukça yakından tanınıyor. Zira şirket, Ağustos 2020’de aldığı Bitcoin’ler (BTC) ile ilk kez kripto para yatırımı yapan kurumsal şirket oldu. MicroStrategy’nin BTC yatırımı yapmasından sonra, sektöre birçok yeni kurumsal şirket ve bireysel yatırımcı daha girdi. Bu nedenle MicroStrategy şirketinin kripto para alımlarına devam etmesi, kripto evreninde heyecanla karşılanmaya devam ediyor. Şirketi, bir kez daha yüklü miktarlarda BTC satın aldığını duyurdu.

  Şirket Durmaksızın BTC Almaya Devam Ediyor

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, daha önce yapmış olduğu açıklamalarında şirketin BTC satın alımlarına durmaksızın devam edeceğini söylemişti. Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olduğu bilinen Saylor, piyasada BTC fiyatından ve trendlerden bağımsız olarak şirketin BTC almaya devam edeceğini söylemişti. Saylor, üstelik bu açıklamasını BTC fiyatı derin değer kayıpları yaşarken yapmıştı. Zira BTC’nin değer kaybetmesiyle paralel olarak, Nasdaq’ta halka arz olan MicroStrategy’nin hisse (MSTR) değerleri de düşüşler yaşıyor.

  MicroStrategy’nin Elindeki BTC Sayısı 114 Bini Geçti

  Twitter üzerinden yeni bir açıklamada bulunan ünlü CEO Michael Saylor, MicroStrategy şirketinin rezervlerine bir kez daha Bitcoin eklediğini açıkladı. Michael Saylor’un açıklamalarına göre şirket, ortalama 48 bin 99 dolarlık birim fiyat ile 242,9 milyon dolar nakit karşılığında 5 bin 50 adet daha Bitcoin satın aldı. MicroStrategy’nin satın aldığı son BTC’ler ile birlikte rezervlerindeki BTC sayısı da 114 bin 42 seviyesine yükselmiş oldu.

  Michael Saylor’un Açıklamaları

  Michael Saylor, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “MicroStrategy, nakit olarak 242,9 milyon dolar karşılığında 5.050 Bitcoin daha satın aldı. 12 Eylül itibariyle HODL ettiğimiz Bitcoin sayısı 114.042 oldu. Şirket, bugüne kadar ortalama 27.713 dolar fiyatla 3,16 milyar dolarlık BTC satın alma işlemi gerçekleştirdi.”

  MicroStrategy şirketi, daha önce de son olarak Ağustos ayında Bitcoin satın almıştı. Şirket, son satın alma işleminden önce de 3 bin 907 adet BTC satın almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle