Ünlü BTC karşıtından şok itiraf! Kimse beklemiyordu

  Kripto para topluluğunda azılı Bitcoin karşıtı olarak tanınan Peter Schiff, son paylaşımıyla çok dikkat çeken bir itirafta bulundu. Daha önce BTC’yi sık sık eleştiren ünlü milyarder, kripto parayı öven bir paylaşımla kafaları karıştırdı…

  Kripto para sektöründe daha önceden altın ve Bitcoin (BTC) kıyaslamaları yapıp kriptoları kötüleyen Peter Schiff yeni bir paylaşımda bulundu. Ünlü milyarder son Twitter gönderisinde kimsenin beklemediği bir kripto para itirafı yaparak dikkatleri üzerine çekti.

  Topluluk tarafından Bitcoin ile ilgili sık sık olumsuz tahminler yapması sebebiyle BTC karşıtı olarak tanımlanan Peter Schiff, çarpıcı bir itirafta bulundu. Altının kripto paraya karşı üstünlüğünü savunan milyarderden, Bitcoin almamasıyla ilgili bir itiraf geldi

  “Eğer Ben De BTC Almış Olsaydım…”

  2020 ABD Başkanlık Seçimi'nde bağımsız aday olan Brock Pierce'ın özel jetiyle fotoğrafını paylaşan Schiff yorumuyla dikkatleri üzerine çekti. “Komşum Brock Pierce'ın jetine otostop çektim. Bitcoin satın alsaydım benim de jetim olabilirdi.” ifadelerini kullanan milyarderin bu paylaşımı büyük ses getirdi. 

  Blockchain Capital'ın kurucu ortağı ve Bitcoin Vakfı'nın başkanı olan Brock Pierce'ın özel jetine imrendiğini dile getiren Peter Schiff herkesi şaşırttı. Kripto para topluluğu, bu paylaşım karşısında şaşkınlığını gizlemekte zorlanırken sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı. “Peter iyi misin? Bir şeyi mi kaçırıyorum? Rüya mı görüyorum?” gibi yorumlar paylaşımın altında dikkat çekti.

  “Şimdi BTC Alacağım Anlamına Gelmiyor”

  Çığ gibi büyüyen yorumlara cevap verme gereği hisseden Peter Schiff, mevcut durumdaki tavrını değiştirmediğini belli eden şu açıklamayı yaptı: “Dediğimi anlamıyorsunuz. İlk duyduğumda Bitcoin alsaydım, şimdiye kadar satmış ve kendi jetimi almış olurdum. Bu, şimdi Bitcoin alacağım anlamına gelmiyor.”

  Viral olan bu paylaşım hakkında bir yorum da Investment Advisor CEO'su Ross Gerber’den geldi: “Brock, beni 2014 yılında Bitcoin'e yatırım yapmaya ikna eden kişidir. Şimdi ise bir jeti var ve Peter da kullanmış, çünkü ikisi de Porto Riko'da yaşıyor. Peter, tüm komşularının Bitcoin zengini olduğunu yeni fark etti.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle