Kripto Para

Twitter CEO’su BTC hamlesini nihayet açıkladı!

  Özellikle 2021 yılında kripto para piyasalarına yön veren isimlerden biri haline gelen Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamasında Square’in yeni ekibi olan TBD’nin merkeziyetsiz bir Bitcoin (BTC) borsası kuracağını söyledi.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi bir büyüme ve benimseme ile karşılaştı. Bu büyümede kripto paraların yükselişi kadar, popüler isimlerin sektördeki açıklamaları ve hamleleri de etkili oldu. 2021 yılında kripto para piyasalarına yön verebilecek kadar popüler bir isim haline gelen Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, yeni planını açıkladı. Jack Dorsey, CEO’su olduğu Square’in yeni ekibi olan TBD’nin merkeziyetsiz bir Bitcoin (BTC) borsası kuracağını açıkladı.

  Mike Brock’un Açıklamaları

  Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Jack Dorsey’in açıklamalarına göre kurulacak olan merkeziyetsiz BTC borsası, ödeme platformu olan Square’in açık bir geliştirici platformu yaratmaya odaklanan bir birimi olarak faaliyet gösteren TBD ekibi tarafından kurulacak. TBD ekibinin başındaki isim ise Mike Brock olacak. Twitter CEO’su Dorsey, söz konusu açıklamasında Mike Brcok’un Twitter paylaşımını alıntılayarak durum hakkında bilgi verdi. Mike Brock söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “TBD’nin ne olduğu ve ne olmadığı hakkında birçok spekülasyon yapıldı. Son birkaç haftadır ekibimiz neyin belirlenmesi gerektiğini belirliyor. Sonunda yönümüzü paylaşmak istedik ve bazı sorularımız var. Bitcoin’in yerel para birimi olacağına inanıyoruz. İnterneti daha merkezsiz bir hale getirmeye yardımcı olacak birçok proje olsa da odak noktamız yalnızca herkes için sağlam bir küresel para sistemidir. Ancak hepsini dahil etmek, eksik olduğunu düşündüğümüz birkaç parça getiriyor.”

  Jack Dorsey Bu Hamlenin Sinyallerini Vermişti

  Jack Dorsey, Mike Brock’ın zincirleme paylaşımlarını Twitter üzerinden alıntılayarak kendisi de açıklamada bulundu. Dorsey ise paylaşımında “Bitcoin için merkezi olmayan bir borsa oluşturmak üzere açık bir platform yaratmamıza yardımcı olun” ifadelerini kullandı. Aslında Jack Dorsey, Temmuz ayında yaptığı açıklamalarında Square aracılığıyla yeni ve merkezi olmayan, açık kaynaklı bir proje üzerine çalıştıklarını dile getirmişti.

  Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, daha önce yaptığı açıklamalarında “Hayatımın sonuna kadar Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağım” sözlerini dile getirmişti. Bu girişimin dışında Square’in bir de “BTC için donanım cüzdan projesi” de bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle