Kraken CEO’su heycanlandırdı: BTC için Ay’a gitmek az kalır

  ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, bir kez daha Bitcoin (BTC) beklentileriyle ilgili yaptığı açıklamayla gündeme geldi. Daha önce “Lamborghini” benzetmesiyle BTC tahminini açıklayan Powell, “Bekleyin, 2022 başında 100 bin dolara ulaşacağız” dedi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2021 yılında çok ciddi bir ralli ortaya koydu. Bu ralliyle birlikte, BTC hakkında ortaya atılan fiyat tahminleri de rallinin rüzgarıyla oldukça yüksek seviyelerde gündeme geldi. Birçok analist ve ünlü isim, BTC’nin 100 bin dolar seviyesine ve hatta çok daha yukarı seviyelere geleceğini iddia etti. Ancak Mayıs ayındaki çöküntü sonrası, gelen pozitif fiyat tahminlerinin yerini düşüş odaklı tahminler almaya başladı. Düşüşün izlerinin silinmeye başladığı son dönemlerde, bir kez daha BTC ile ilgili “yüksek” fiyat tahminleri gündeme gelmeye başladı.

  Daha Önce “Lamborghini” Örneği Vermişti

  BTC ile ilgili fazlasıyla pozitif tahminlerden biri de geçtiğimiz aylarda, ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell’dan gelmişti. Powell, söz konusu tahminini dile getirirken spor otomobil modeli olan Lamborgihini benzetmesi yapmıştı. Powell, söz konusu tahmininde ilerleyen dönemlerde, 2021 sonu gelmeden bir BTC ile bir Lamborghini alınabileceğini iddia etmişti. Piyasalarda yukarı yönlü hareketlilikler yeniden kendini göstermeye başlayınca, Jesse Powell da fikrinin arkasında olduğunu bir kez daha gösterdi.

  CEO, Altyapı Yasası Gelişmelerini Eleştirdi

  BTC fiyat tahmininin yanı sıra ABD’de Temsilciler Meclisi’nin onayladığı altyapı yasa tasarısıyla ilgili de konuşan Powell, bunun utanç verici olduğunu ifade etti. Konuya ilişkin olarak Jesse Powell, şu ifadelere yer verdi:

  “Büyük bir felaket bu. Yapılması gereken değişikliklerin yapılamaması ve bunun sadece bir senatör yüzünden olmaması utanç verici. Endüstri de beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir araya gelemedik, herkes diğer herkesle konuşmalıydı. Sonunda ne oldu? Kimsenin konuşmaya ihtiyaç duymadığı bir senatör ret oyu verdi. Elimizde ne varsa Temsilciler Meclisi’nde kullanmalıyız…”

  Powell BTC İçin Ne Düşünüyor?

  Kripto ekosistemine ilişkin genel açıklamalarda da bulunan Powell, sonrasında BTC tahminini dile getirdi. Jesse Powell bu konuya ilişkin olarak da şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto paralar konusunda artık Ay’a gideceğimizi söylemek az kalır. Bu ayı sezonu için söylenen bir söz oldu, artık biz başka boyutlara gidiyoruz. Elbette Bitcoin konusunda konuşuyorum. İnsanlar sadece beklemeli, hala erken evrelerdeyiz. Ben bu yılın sonunda ya da 2022 yılının başında bir Bitcoin’in 100 bin dolardan fazla olacağını düşünüyorum.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle