Diem (Libra) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Libra Coin’in yeni versiyonu olan Diem Coin hakkında bilgileri bu yazımızda ele alacağız. Facebook ile doğrudan bağlantılı olacak Diem Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, analistlerin ona yönelik yorumları nasıl sorularına bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. 

  Diem (Libra) Coin Nedir?

  Diem (Libra) Coin, Facebook tarafından önerilen eski adı Libra olan kripto para birimi projesidir. Bir ödeme aracı olarak kullanılacak ve Diem Association tarafından çıkarılacaktır. Diem Coin, kar amacı gütmeyen ve risk sermayesine sahip olan yatırımcı şirketlere hitap edecek biçimde üretilecek olan dijital bir para birimidir. Facebook desteği ile çıkarılacak Libra dünya devletleri tarafından yoğun tepkiye maruz kalınca proje rafa kaldırılmış idi. Daha sonra Diem olarak benzer bir proje hayata geçirilmiştir.

  Projenin Amaçları ve White Paper

  Diem Coin projesinde amaç Facebook üzerinde ödeme aracı olarak kullanılabilecek bir altcoin’i yaratmaktır. Diem Coin projesinde farklı sektörlerden üyeleri olan bir topluluğu yaratmak ve geniş bir pazarı oluşturmak hedeflenmiştir. Ödeme aracı olarak kullanılan Diem Coin’in teknoloji ile bağlantılı ürünleri ve uygulamaları satın almada kullanılması amaçlanır. Çevrimiçi pazarda etkili rol oynayacak bir varlığı kullanıcılara sunmak hedeflenmiştir. Diem Libra projesi hakkında daha geniş bilgi edinmek için  şu linkten White paper’ı görüntüleyebilirsiniz.

  Diem Coin Yorum

  Diem Coin hakkında analist yorumlarına bakıldığında pozitif görüşlere ulaşılıyor. Analistler Diem Coin’in oldukça geniş bir pazarda kullanılacağını ve Facebook’tan güç alacağını belirtiyorlar. Diğer yandan çıkışı itibari ile işlem hacmi geniş borsalarda listelenebileceğini düşünüyorlar. Bu açıdan erişilebilirlik düzeyinin yüksek olabileceğini belirttiler. 

  Diem Coin'i Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

  Analistler Diem Coin’in geleceği hakkında yorum yapmak için piyasa çıkışının beklenmesi gerektiğini açıkladılar. Diğer yandan tahmin yürüttüklerinde bu altcoin’n kısa vade içinde etkili değer kazanabileceğini düşünüyorlar. Dünyanın popüler sosyal ağlarından olan Facebook ile ilk adımda yola çıkan altcoin’in piyasada önemli bir noktaya gelebileceğini düşünüyorlar. İlk piyasaya sürümü ardından onu deneyimlemek isteyenlerin alım taleplerini iletebilecekleri ifade edildi. 

  Diem (Libra) Coin Nasıl Alınır?

  Diem (Libra) coin almak şu anda mümkün değildir. Çünkü kripto para birimi borsaların işlem listesine henüz dahil edilmemiştir. Borsalarda işlem görmeye başlaması ardından alım-satımı yapılabilecek. Onun işleme girdiği borsada hesap açmak, ardından KYC onayı vermek gerekecek. Bu adımlar ardından kripto para hesabına para transfer ederek, Diem Coin’in işlem gördüğü borsadan “kripto para al“ sekmesine girilip, satım alma emirleri iletilebilecek. 

  Avantajları Neler?

  Diem (Libra) Coin avantajları şu şekilde sıralanır:

  • İşlem Hızı: Diem Coin’in işlemlerde yüksek hız sunacağı açıklandı. Onunla yapılan cüzdanlar arası transferde ve alım-satımda emir onayları uzun bekleme süresine maruz kalmadan yapılabilecek.
  • Geniş Bir Pazarda Alışveriş: Diem Coin sahipleri, Diem ekosisteminde yer alan her şirketten veya pazardan alışveriş yapabilecekler. Teknolojik ürünler ve telekominikasyon hizmetleri alabilecekler. 
  • Facebook Ödemeleri: Diem Coin ile Facebook içinde belirli uygulamalardan yararlanama, Diem Coin’i ödeme aracı olarak kullanma şansına sahip olunacak.

  Dezavantajları Ne?

  Diem Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: Diem Coin her kripto para biriminde olduğu gibi sanal kripto para cüzdanında saklanırken, kripto para borsalarına yönelik olası saldırıların riski altındadır. Her hangi bir bakiye kaybını önlemek için donanım cüzdanda saklanır ve dezavantaj ortadan kaldırılır. 

  Diem Coin dezavantajları hakkında şuan kısıtlı bir bilgi mevcuttur. Henüz onunla yatırım deneyimi yapılmadığı için avantajları ve nitelikleri detaylı olarak bilinmiyor. Sadece projede yer alan hedefler kapsamında ele alınabilmektedir.

  Sonuç

  Diem Coin 2021 senesimde borsalarda işleme gireceği tahmin edilen yeni bir altcoindir. Analistler onun geniş bir pazarda ödeme aracı olarak kullanılacağını düşünüyorlar. Bu yüzden Diem Coin’in çıkışı ardından oldukça büyük bir yankı uyandıracağı kesin. Henüz fiyatı ile ilgili net bir bilgi bulunmasa da, işlem hacmi ve yaygınlığı ile gündemimizde sürekli yer alacağını düşünüyoruz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle