Kripto Para

Alman taksilerinde DOGE ile ödeme seçeneği geldi!

  2021’in en popüler kripto paralarından biri olmayı başaran Dogecoin (DOGE), Almanya’da bir taksi şirketinde ödeme yöntemi olarak kabul edilecek. Tesla model araçlarla hizmet veren Tesla Taxi Aschaffenburg, Dogecoin’i ödeme sistemlerine dahil etti.

  Dogecoin (DOGE) 2021’de kripto para piyasalarının en ünlü kripto paralarından biri olmayı başardı. Elde ettiği muazzam değer artışları ile piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para birimi konumuna kadar ulaşan Dogecoin, Almanya’da bir taksi şirketinde ödeme yöntemi olarak kabul görecek. Daha önce NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban DOGE’a olan desteğini göstermek için kulüp mağaza satışlarında DOGE’u ödeme aracı olarak kabul etmişti. Benzer bir örnek bu kez Almanya’dan geldi.

  Almanya’da Dogecoin’i Kabul Eden İlk Şirket

  Almanya’da bir taksi şirketi olan Tesla Taxi Aschaffenburg, Dogecoin’i ödeme aracı olarak kabul edeceğini açıkladı. Almanya’nın Aschaffenburg şehrindeki şirket, Dogecoin’i ödeme sistemlerine entegre ettiğini Reddit platformu üzerinden duyurdu. Bu adımlar birlikte Tesla Taxi Aschaffenburg şirketi, Almanya’da taksicilik sektöründe Dogecoin’i kabul eden ilk şirket oldu. Şirketin Tesla model araç kullanıyor olması ise akıllara doğal olarak Elon Musk ve Dogecoin ilişkisini getirdi.

  DOGE Topluluğunun Kararda Etkisi Olabilir

  Dogecoin topluluğu, kripto para sektörünün en aktif ve en ateşli topluluklarından biri. Konuya ilişkin benzer görüşlerini son olarak eToro CEO’su Yoni Assia dile getirmişti. Assia “Kripto para evrenindeki en büyük, en coşkulu ve en komik topluluk Dogecoin’e aittir.” sözlerine yer vermişti. Bir diğer yandan Tesla CEO’su Elon Musk da DOGE’un daha çok benimsenmesi yönündeki adımlardan memnun olduğunu ifade etmişti.

  Musk Tesla ve DOGE’un İlk Kez Bir Araya Gelmesinden Memnun

  Elon Musk, DOGE’un daha çok benimsenmesi adına atılan adımlardan oldukça memnun ve bu adımların genişlemesi için kendisi de çabalıyor. DOGE geliştiricileri ile birtakım altyapı sorunlarını iyileştirmek için birlikte çalışan Musk, Tesla ve Dogecoin’in ilk kez bir araya gelmesini mutlulukla karşıladı.

  Tesla Taxi Aschaffenburg Almanya merkezli, Tesla model otomobiller ile taksi ve araç kiralama hizmetleri sunan bir şirkettir. Şirketin bulunduğu Aschaffenburg şehri, Almanya’nın Bavyera bölgesine çok yakın bir konumda yer almaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle