Kripto Para

IOTA Chrysalis güncellemesi gerçekleşti

  Kripto para topluluğunun ve blockchain dünyasının yakından takip ettiği Chrysalis ağında yeni geliştirmeler yapılıyor. Chrysalis’te IOTA protokolünün daha fazla özelliği etkin hale gelirken, kullanıcılar şimdi yeni IOTA’daki işlemleri yapabiliyor…

  Merkezi olmayan kimlik yönetimi araçlarına hitap eden ve erken aşama bir startup ​​olan Filancore GmbH, sektörde dikkat çekmeye devam ediyor. Chrysalis ağında gerçekleştirilen IOTA güncellemesinin enteresan bir kilometre taşı olduğu ifade edildi. Startup ekibi IOTA protokolünde gerçekleşen işlem kimliğini paylaştı.

  IOTA Kurucusundan Açıklama

  Geliştiricilerin ağ üzerinde kimlikle ilgili verileri blockchain’de yayınlandı. Değer aktarımı içermeyen bu mesaj, yalnızca kimlik doğrulamasını onayladığı için blockchain ağına bu şekilde kaydedildi. IOTA, Chrysalis aşamasına geçtikten sonra hesap yönetimi politikası, cüzdan ve token geçişinde büyük değişiklikler yaptı. IOTA’nın kurucusu Dominik Schiener konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

  Dominik Schiener merkezi olmayan kimlik doğrulama ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere tüm işlemlerin ücretsiz bir şekilde gerçekleştiğini söyleyerek şunları aktardı: “İnanılmaz! Ücretsiz işlemler göndermek için Firefly cüzdanımda IOTA destekli kimliğimi kullanmak için sabırsızlanıyorum.”

  IOTA Tamamen Merkeziyetsiz Olacak

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Chrysalis aşaması, IOTA protokolünü yüzde 100 merkeziyetsiz bir hale getirecek. Bu gelişmenin IOTA yerel kripto para biriminin fiyatına da olumlu yansıması bekleniyor. Kimlik yönetimi verilerini, blok zincirine taşımayı hedefleyen geliştiriciler çalışmalara ara vermeden devam ediyor. 

  IOTA Vakfı’nın son dönemdeki en büyük hedefi olan bu değişim, 2019 yılında DEV güncellemesi yapılarak başlatılmıştı. IOTA Vakfı’nın kimlik lideri Jelle Millenaar, IOTA’nın kimlik çözümünün Microsoft’tan daha gelişmiş olduğunu söyleyerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle