Kripto Para

Elon Musk’a uyarı! DOGE nedeniyle SEC milyardere dava açabilir mi?

  Tesla ve SpaceX’in CEO’su ünlü milyarder Elon Musk, bugün önemli bir isimden uyarı aldı! Musk’u Dogecoin nedeniyle uyaran isim, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) ünlü milyardere dava açabileceğini iddia etti. İddiasını regülatörlerin baskısını artırma potansiyeline dayandıran ünlü avukat, SEC’in Dogecoin’e yönelik adım atabileceği konusunda şüphe ettiğini ifade etti.

  Crypto-Law şirketinin kurucusu avukat John Delton, Tesla CEO’su ünlü milyarder Elon Musk’a uyarıda bulundu! Ünlü avukat SEC’in Dogecoin’e karşı bir hamlede bulunabileceğinden şüphelendiğini belirttiği tweet’te, bu durumun gerçekleşmesi halinde Elon Musk ve şirketlerinin topun ağzına gelebileceğini iddia etti!

  Musk’a Açık Uyarı!

  Elon Musk, son tavırları ile bir yandan büyük tepkiler alırken bir yandan Dogecoin trendine etki etmeye devam ediyor! Dünyanın en zengin insanı avukat John Deaton’a göre tavırlarında ısrarcı olursa SEC ile karşı karşıya gelebilir!

  Deaton, SEC’in ve Başkan Gensler’in Dogecoin’e (DOGE) yönelik bir girişimde bulunabileceğinden şüpheleniyor. Deatonbu şüphesini ise DOGE’nin bir yatırım kontratı olarak görülebileceği düşüncesine dayandırıyor. Eğer bu gerçekleşirse Deaton’a göre Elon Musk ve şirketleri de davadan nasibini alabilir.

  Musk Bir Tweet ile DOGE’yi Sıçratmıştı!

  Deaton’un neden Musk’u uyardığını merak eden okurlarımız için son gelişmeleri özetlemek gerekirse, ünlü milyarder geçtiğimiz günlerde bir tweet atarak SpaceX ve Tesla ile ilgili Dogecoin duyurusunda bulundu. Bu duyuru ile birlikte DOGE fiyatı önemli bir sıçrama gerçekleştirerek Musk etkisini kısa sürede gösterdi. SEC’in Ripple (XRP) ile ilgili benzer bir tutum içine girdiği düşünüldüğünde, Deaton’un aslında çok da haksız olmadığı ve yakın zamanda SEC’in DOGE’ye el atabileceği kuvvetle muhtemel görünüyor.

  Musk Dogecoin Tutuyor Mu?

  Ünlü milyarderin Dogecoin aşkı yeni değil! Uzun zamandır doğrudan bu memecoin’i destekleyen Musk, bu denli popüler olması ardındaki tek isim denebilir. Halihazırda Musk’un Dogecoin yetkilisi olmamasına karşın söylemlerine göre portföyünde Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) olduğu tahmin ediliyor. Musk’un DOGE sahibi olup olmadığı ve varsa ne kadar DOGE tuttuğu bilinmese de bu popüler memecoin’i gerek şirketleri gerek paylaşımları ile desteklediği uzun zamandır biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle