Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Kasım 2022

  Kripto paralarda volatilitenin azaldığı Çarşamba gününde Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyat hareketleri takip ediliyor. Piyasa değerine göre ilk 10 listesinde bulunan kripto para birimleri ile ilgili haber akışı merak ediliyor.

  2 Kasım 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.  

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’ın kripto paraları destekleyip desteklemeyeceği sorusunu yanıtladı: “Twitter’ın kriptoyu desteklemesi gerektiğine inanıyorum ancak Twitter’ın yalnızca DOGE veya BNB’yi değil, birden fazla kripto para birimini desteklemesi gerektiğini düşünüyorum. Sadece bir veya birkaç kripto parayı desteklemek Twitter için en iyi seçim değildir.”

  Kripto analiz portalı Coin Metrics son raporunda, Ripple (XRP) balina cüzdan sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını duyurdu.  Balina adreslerinin sayısı 1.894 olurken, bu gelişmenin XRP fiyatına olumlu yansıyacağı iddia edildi.

  Solana tabanlı bir kredi protokolü Solend, uğradığı siber saldırı hakkında yeni bir açıklama yaptı: “USDH’de Stable, Coin98 ve Kamino izole havuzlarını etkileyen bir oracle saldırısı tespit edildi ve bu da 1.26 milyon dolarlık zararla sonuçlandı.”

  Japon otomobil devi Nissan, GTR, SKYLINE ve Z gibi ikonik otomobil modelleri için web3 ve NFT ile ilgili beş farklı ticari marka başvurusu yaptı. Şirket ayrıca Torque Drift 2 adlı blockchain tabanlı yarış oyunu için NFT’ler piyasaya sürecek.

  Güney Afrika’nın en büyük market zincirlerinden Pick n Pay, pilot uygulama kapsamında 29 mağazasında daha BTC ile ödeme kabul edecek. Ortaklık kurulan Cryptoconvert ve Pick n Pay’i birbirine bağlayan müşteriler, kasa noktasında Bitcoin Lightning teknolojisiyle ödeme yapabilecek. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yatay yönlü hareketiyle 20.405 dolardan işlem görüyor. ETH ise yüzde 1.47 kayıpla 1.555 dolardan fiyatlanıyor. BNB ve XRP yatay hareketler çizerken ADA ve SOL coin fiyatlarında kademeli düşüş takip ediliyor. Popüler altcoinler arasında DOGE yüzde 5’ten fazla değer kaybıyla dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle