Kalemder

Kurumsallar varlıklarını korumak i̇çin Bitcoin alıyor

  Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Ari Paul, kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Paul’a göre kurumsallar servetlerini korumak için BTC alıyor…

  Kripto para yatırım şirketi BlockTower Capital’in kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Ari Paul, Bitcoin yatırımları hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Kurumsal yatırımcıların BTC yatırımı arkasındaki motivasyonunu açıklayan Paul, bunların servetlerini korumak için giderek daha fazla Bitcoin (BTC) satın aldıklarını vurguladı.

  Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin İlgisi

  Kripto para basınına röportaj veren ünlü isim, büyük yatırımcıların paralarını lider kripto para birimine yatırırken savunmacı davrandıklarını şu şekilde ifade etti: “Finans dünyasından pek çok milyarderle konuşuyoruz. Zihniyette çok ilginç bir değişim var. Şimdi savunmacı bir tavır alıyorlar. Milyarder arkadaşlarının net değerlerinin %10’unun Bitcoin’de olduğunu yeterince düşünüyorlar.  Eğer satın almazlarsa, hiyerarşinin neresinde olurlarsa olsunlar “Dostum, Bitcoin başka bir 20X yaparsa, artık partilere davet edilmem, o zenginler kulübünün içinde yer almam’ diye düşünüyorlar.”

  BlockTower Capital baş yatırım sorumlusu, bu milyarderlerin net değerlerinin %10’unun Bitcoin’de olduğunu düşündüklerini söyledi: “Eğer satın almazlarsa, hiyerarşinin neresinde olurlarsa olsunlar “Dostum, Bitcoin başka bir 20X yaparsa, artık partilere davet edilmem, o zenginler kulübünün içinde yer almam’ diye düşünüyorlar.  O yüzden şimdi ‘Pasif bir tahsise ihtiyacım var. Her ihtimale karşı, buna ayak uydurmak için net değerimin %10’una ayırmalıyım. Önemli olan zengin olmak değil, artık zengin kalmak” diye düşünüyorlar.

  Düşüşlerde Daha Fazla BTC Alıyorlar

  Kripto para sektörünün tanınan siması, yüksek net değerli yatırımcıların piyasaya girdiğini gösteren verilerin de çok büyük seviyede olduğunu vurguladı. Borsalardan hareket eden tonlarca Bitcoin olduğunu belirten Paul, bunlarla ilgi verilerin devasa kurumsal satın almalar olduğunu söyledi. Grayscale şirketini de bunlara örnek gösterdi. 

  Bu yatırımcıların çok güçlü alıcılar olduklarını hatırlatan Paul, düşüşlerde daha fazla Bitcoin almaya çalıştıklarını şöyle açıkladı: Volatilite ortadan kalkmıyor. Volatilite olmadan sizi 10 kat daha yükseğe çıkaran sert boğa koşusu yapamazsınız. Bu, daha geniş piyasa katılımı [ile] kurumsallaştıkça, oynaklık da kademeli olarak düşecektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle