Cathie Wood BTC'den vazgeçmiyor! 21 milyon dolarlık yatırım

  Finans dünyasının en popüler fon yöneticilerinden Cathie Wood, son dönemde Bitcoin (BTC) ile ilgili satışlarıyla gündeme gelmişti. Coinbase ve GBTC satışlarıyla adından söz ettiren Wood bu sefer 21 milyon dolarlık ETF yatırımı yaptı.

  ARK Invest yatırım şirketinin kurucusu ve yöneticisi Cathie Wood, finans dünyasının tanınmış isimleri arasında yer alıyor. Son dönemde Coinbase ve GBTC hisselerinde kâr satışları yapmayı sürdüren Wood, kripto para desteğini sürdürüyor. Wood, kripto para şirketlerinde yatırımlarını azaltsa da BTC’den vazgeçmedi.

  10 Ocak tarihinde onaylanan BTC ETF’leri arasında ARK Invest ve 21Shares ortaklığında bir BTC borsa yatırım fonu bulunuyor. Edinilen son bilgilere göre Cathie Wood, kendi fon şirketinin ihraç ettiği ETF’lerden alım yapmaya başladı. ARK Invest, dün ARKB fonuna 21 milyon dolarlık yatırım yaptı.

  Cathie Wood Kendi Fonuna Yatırım Yapıyor

  Yönetimi altında bulunan varlıklar arasında önemli bir paya sahip olan Coinbase hisselerini kademeli olarak satan Cathie Wood, bu sefer BTC ETF’ine yöneldi. Coinbase ve GBTC hisse satışından elde ettiği kârı ARKB fonuna yatıran ünlü fon yöneticisinin bu hamlesi dikkat çekti. Wood’un yeni yatırım gözdeleri ProShares’in vadeli BITO ETF’i ve ARKB spot ETF’i oldu.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bildirime göre, ARK Invest 21 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu alımlar, Ark Next Generation ETF (ARKW) fonu üzerinden yapıldı. Şirketin dün BITO ETF’inden 12.8 milyon dolarlık satış yaptığı görüldü. Böylelikle şirketin kendi fonundaki pay değeri 64 milyon dolara çıktı.

  BTC Fiyatında 1.5 Milyon Doları Bekliyor

  BTC destekçisi olarak bilinen ünlü fon yöneticisi Cathie Wood, son röportajında en büyük kripto para hakkındaki beklentilerini açıklamıştı. Wood, BTC fiyatının 2030 yılı civarında 1.5 milyon dolar seviyesine kadar çıkmasını bekliyor. Ünlü fon yöneticisi, son 1 haftada kendi fonu olan ARKB ETF’inden toplamda 447 milyon dolarlık alım yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle