Musk bir kez daha “DOGE” dedi, kafalar karıştı!

  2021 yılında yaptığı Dogecoin (DOGE) paylaşımları ile kripto para piyasalarına damgasını vuran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan, DOGE ile ilgili bir paylaşım daha geldi. Musk’ın bu kez yaptığı DOGE paylaşımı kafaları karıştırmış gibi görünüyor.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında ilk olarak kripto para piyasalarından bağımsız bir şekilde dünyanın en popüler isimlerinden biri olmayı başardı. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak 2021’de “dünyanın en zengin insanı” unvanını kazanan Musk, ardından kripto paralar ile ilgili paylaşımlarda bulunmaya başlayınca, birdenbire piyasanın en etkili isimlerinden biri oldu. Bitcoin (BTC) ile ilgili paylaşımlarından sonra yoğun olarak DOGE paylaşımları yapan Musk, artık Dogecoin ve MEM paylaşımları ile özdeşleşmiş bir isim haline geldi.

  Ocak ayı sonları ve Şubat ayı başlarında yaptığı DOGE paylaşımları ile Dogecoin’in çok ciddi yükselişler elde etmesine büyük oranda katkı sağlayan Musk, son dönemlerde bir süre bu konuda sessiz kalmıştı. Ardından geçen hafta yeniden DOGE paylaşımlarına başlayan Elon Musk’tan bir DOGE paylaşımı daha geldi. Elon Musk’ın her ne kadar DOGE üzerindeki etkisi eskisi kadar güçlü olmasa da o benzer paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

  Musk’ın Kafa Karıştıran Paylaşımı

  Twitter üzerinde “Dave Mac” isimli bir kullanıcı bir görsel paylaştı ve görsele de “Tesla Vision gerçekten köpekleri görebilir” notunu yazdı. Kullanıcı, aslında burada Tesla’nın ürettiği araçların yapay zeka ile yolu izlemesine bir atıfta bulundu. Daha sonra bu paylaşıma yanıt veren Elon Musk, konuya farklı bir açıdan baktı. Musk, kullanıcının bu paylaşımına şu ifadeler ile yanıt verdi:

  Araç bir Shiba Inu görürse, belki bunu bir Dogecoin’e dönüştürür.”

  Musk Bu Yanıtıyla Ne Kast Etmiş Olabilir?

  Elon Musk’ın bu paylaşımından sonra bir kesim Musk’ın tekrar DOGE’a destek vermeye başladığını iddia etti. Bir diğer kesim ise Musk’ın sadece kafa karışıklığı yaratmaya çalıştığını öne sürdü. Öte yandan Musk’ın Shiba Inu’ya destek vermeye başladığını söyleyenler de oldu. Bir diğer taraftan bir kesim de Musk’ın Dogecoin madenciliğine başlayacağını iddia etti. Üstelik ortaya atılan iddialara göre Musk DOGE madencilik işlemlerine Tesla ile dahil olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle