Kripto Para

Yıldız futbolcu da NFT pazarında! İmzalı forma çekilişi

  Dünyanın en iyi futbol takımlarından biri olan, Almanya’nın köklü futbol kulübü Bayern Münih’in genç futbolcusu Alphonso Davies, NFT (non-fungible-token) koleksiyonunu yayınlayacağını açıkladı. Davies ayrıca odasında Lionel Messi posterleri olduğunu dile getirdi.

  Büyüyen ve her geçen gün daha fazla genişleyen kripto para sektörü, beraberinde uzandığı alanların da genişlemesini sağladı. Kripto para sektörünün 2021 yılındaki inanılmaz yükselişiyle, bu alanın dokunduğu hemen hemen her alan da benzer büyümeler kaydetti. Bunun en çarpıcı örneklerinden birini de NFT (non-fungible-token) sektörü gösterdi. Geçtiğimiz yıl Mart ayında aylık işlem hacmi yaklaşık 30 bin dolar olan NFT pazarının 2021’de günlük işlem hacmi milyon dolarları aştı.

  NFT Sektörüne İlgi Büyüyor

  NFT sektörünün bu denli büyümesinin arkasında elbette ilk olarak gelen yoğun talep bulunuyor. Ancak bu sektöre bu kadar yoğun bir talep oluşmasının arkasında ise pazara ünlü isimlerin akın etmesi bulunuyor. Zira 2021 yılında müzik, sinema, televizyon, spor, siyaset, sanat gibi birçok alandan ünlü isim, NFT koleksiyon ürünlerini çeşitli pazarlarda satışa çıkardı. Ayrıca birçok NFT koleksiyon ürünün de yine ünlü isimler tarafından satın alınması, sektöre olan ilgiyi artırdı. Şimdi ise NFT alanına, futbol dünyasından bir isim girmeye hazırlanıyor.

  NFT Pazarına Alphonso Davies de Girdi

  Almanya’nın en köklü ve dünyanın en iyi takımlarından biri olan Bayern Münih’in, sol bek mevkiinde oynayan genç ve yetenekli futbolcusu Alphonso Davies,  NFT koleksiyonunu yayınlayacağını açıkladı. Odasının duvarlarında Lionel Messi posterleri olduğunu dile getiren Davies, yaptığı açıklamasında Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde Instagram’dan Messi’ye mesaj atarak ona olan hayranlığını ifade etti.

  NFT Çekilişinin Kazananları, Ayrıca İmzalı Forma Kazanacak

  ABD’li illüstrasyon sanatçısı Jack Perkins imzalı, türünün benzersiz örnekleri olan 3 dijital sanat eseri NFT ürününe dönüştürülecek. Ardından bu ürünler için çekiliş yapılacak ve üç kazanan kişiden biri ayrıca Alphonso Davies ile tanışmak için “altın bilet” kazanacak. Ayrıca kazanan kişi, Şampiyonlar Ligi finalinden, imzalı bir de forma alacak.

  Alphonso Davies’in NFT ürünleri de hayranlarının tasarımlarıyla hazırlandı. Davies, Twitter üzerinden çekilişi ve NFT ürünlerini duyurdu. Çekiliş 20 dolarlık biletlerle Binance borsası tarafından düzenlenecek. Söz konusu işbirliği Davies’in ajansı olan ATG Sports Management ve spor pazarlama işletmesi B-Engaged tarafından sağlandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle