Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Ağustos 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Analistler kripto para piyasasının genelinde olumlu havanın devam ettiğini vurgularken, bazı altcoin projelerinde de hızlı yükselişler dikkat çekti.

  9 Ağustos Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bloomberg ekibinden deneyimli analist ve stratejist Mike McGlone, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesini yeni taban yaptığını söyledi. Ünlü analiste göre BTC fiyatı 30 bin doları sürdürmeye devam ederek yeni bir yükseliş başlatabilir ve kısa sürede 100 bin doları kırabilir.

  ABD’de kripto paraları vergilendirmeyi de içeren 1.2 trilyon dolarlık altyapı yasa tasarısı tartışmaları sürüyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey’den sonra Utah Senatörü de bu maddeye sert tepki gösterdi. “Bu maddeyi onaylarsanız inovasyonun önünü tıkayacak ve ABD halkının daha fazla fakirleşmesinin sebebi olacaksınız.”

  Bitcoin madencilik şirketi Argo yılın ilk yarısı gelir raporlarını açıkladı ve yaklaşık 15 milyon dolarlık rekor kâr sağladığını duyurdu. Rapora göre şirketin bu yılkı kazancı geçen yılın 10 kat daha üstüne çıktı.

  ABD’de kripto paralara yönelik yasa tasarısı bazı topluluklar tarafından tepki çekti. Kullanıcılar “Senatoyu ara” eylemi kapsamında #DontKillCrypto hashtagiyle çeşitli tweetler atarak bu konuya dikkat çekti. Öte yandan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para birimlerinin altyapı tasarısı tartışmasından çok fazla etkilenmediğini söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi BTC, güne düşüş sinyalleriyle başlasa da kısa sürede toparlandı. Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 4.22 oranında yükselişle 45.776 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto paranın direnç seviyesini aşması altcoin yatırımcılarını da sevindirdi.

  Lider altcoin ETH fiyatında yükseliş yüzde 3.42 oldu. BNB, ADA, XRP, DOGE ve DOT fiyatlarındaki yükseliş sinyalleri devam ediyor. Yatırımcısına gün içinde en çok kazandıran popüler altcoin ise yüzde 5’e yakın yükselen Uniswap (UNI) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle