BTC’nin 100 bin doları aşmaması imkansız – Aaron Arnold

  Kripto para piyasalarında devam eden boğa koşusu, geçtiğimiz haftalarda çok büyük bir darbe yedi. Gelen bu darbenin etkisi ile Bitcoin (BTC) 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’deki gerileme ile birçok ünlü isim BTC fiyat tahminini aşağı yönlü güncelledi. Ancak Altcoin Daily’nin kurucu ortaklarından Aaron Arnold, Bitcoin’in yine de 100 bin doları aşacağını düşünüyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 12 Mayıs tarihinde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları ile birlikte başlayan düşüş dalgasında, 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar seviyesini gördü. Kripto para piyasalarında aşağı yönlü görülen bu büyük hareketlilik, piyasada birçok değişime yol açtı. Panik satışlarının artması ve boğa koşusunun bittiği düşüncesi ile birçok ünlü isim BTC fiyat tahminini aşağı yönlü güncelledi. Ancak Altcoin Daily’nin kurucu ortaklarından Aaron Arnold bu isimlerden biri değil. Arnold, Bitcoin’in 100 bin doları aşmaması için bir neden olmadığını düşünüyor.

  Arnold BTC İçin Son Derece İyimser

  Youtube’da 815 bin abonesi ile fikirlerini ve tahminlerini paylaşan Arnold, BTC ağının sürekli olarak büyüyüp yükseldiğini söyledi. Konuya ilişkin olarak Aaron Arnold’un yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Ben Bitcoin konusunda son derece iyimserim. Bitcoin güçlü temellerinin yanında bir de sansüre dayanıklı ve merkezsiz bir yapıya sahip. 2021 yılında çok şey yaşanıyor. Bence Bitcoin’in 100 bin doları aşamamasına imkan yok. Bitcoin’in yapacağı çok şeyi var. Hash oranı artmış durumda ve aktif Bitcoin adresleri de arttı. Borsalardaki BTC bakiyeleri hala çok düşük.”

  Arnold Kurumların BTC Yaklaşımına Değindi

  Ünlü analist, açıklamalarının devamında düzenleyici kurumların ve kurumsal şirketlerin BTC’yi benimsemeye devam ettiği gerçeğine işaret etti. Arnold konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “PayPal ve Venmo çok önemli örnekler. ABD Para Birimi Denetçisi de onay verme modunda, düzenleme yapılıyor. Yönetmelik olması, yasaklamayacakları anlamına geliyor. Wall Street de bu yüzden kabul ediyor. Kurumlar da altyapılarını oluşturmaya başladı.”

  Aaron Arnold’a göre zincir üstü veriler, yatırımcılara bir fırsat sunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle