Kripto Para

SEC üyesi: Kripto yasakları aptalca!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üyesi Hester Pierce, hükümetlerin kripto paraları yasaklama girişimleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. SEC üyesi olan ve aynı zamanda kripto paraların en büyük destekçileri arasında yer alan Pierce, hükümetlerin kripto para yasaklama hamlelerinin aptalca olduğunu ve bir işe yaramayacağını iddia ediyor.

  Kripto para piyasasının popülerliğinin artmaya devam ettiği bugünlerde hükümetlerin piyasaya yönelik yasaklar getirebilecekleri de sık sık gündeme geliyor. Bazı ülkelerde kripto para yasakları için onaylanmış yasa tasarıları da söz konusu. Kripto para yasakları ile ilgili birçok kişi yorumda bulunmakla beraber son olarak piyasada Crypto Mom olarak tanınan SEC üyesi Hester Pierce görüşlerini paylaştı. Hester Pierce hükümetlerin kripto paraları yasaklamasının mümkün olmadığını düşünüyor.

  Son dönemlerde ABD hükümetinin kripto paraları yasaklama ihtimali sık sık gündeme gelmeye başlamıştı. Hester Pierce hükümetin bunu deneyebileceğini ancak kripto para ticaretini engellemenin mümkün olmadığını iddia ediyor. Kripto paraların yasaklanması için internetin olmaması gerektiğini iddia eden ünlü isim, ABD’de yasakların hayata geçirilemeyeceğini belirtti.

  Hester Peirce ABD’de kripto para düzenlemelerinin eksik olduğunu belirtti

  SEC üyesi Pierce ABD’de kripto paraları yasaklama noktasının çok uzun süre önce geçildiğini belirtti. Hükümetin bu konuda göstereceği çabaların sonuçsuz kalacağını iddia eden Pierce, regülatör düzenlemelerine de dikkat çekti.

  Hester Pierce açıklamalarında ABD’deki kripto para düzenlemelerine de değindi. Crypto Mom ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yeni yeni başkanı Gary Gensler’in kripto para konusunda olumlu bir tutum içinde olduğunu ve bunun önemli bir avantaj olduğunu belirtti. Ünlü isim bunun yanı sıra ABD’de kripto para düzenlemelerinin yetersizliğine de dikkat çekti.

  Kripto paraların yasaklanabileceğini iddia eden isimler de var

  Hester Pierce her ne kadar ABD’de kripto paraları yasaklamanın mümkün olmadığını iddia etse de kripto para yasaklarının geleceğine kesin gözü ile bakan isimler de var. Ray Dalio bu konuda en çok açıklama yapan isimler arasında yer alıyor ve hükümetler için bu yasakların kaçınılmaz olduğunu iddia ediyor. Bununla beraber kripto para yasaklarının olduğu ülkelerde kripto para ticaretleri günden güne artış gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle