DOGE aldatmaca, uzak durun – Ric Edelman

  Edelman Financial Engines’in kurucusu, finans yazarı ve uzmanı, The Ric Edelman Show isimli haftalık radyo programının sunucusu olan Ric Edelman, son programında kripto para yatırımcılarına seslendi. Edelman, yatırımcılara Dogecoin’den (DOGE) uzak durmalarını tavsiye etti.

  Kripto para piyasalarında 2021 yılına kadar, piyasanın en popüler kripto paraları arasında Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) gibi piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan ve “önde gelen” diye tabir edilen kripto paralar yer alıyordu. Bitcoin (BTC) zaten piyasaya sürüldüğünden bu yana sektörün en popüler kripto para birimi konumundaydı ve bu durum hala değişmedi. Ancak 2021’in Ocak sonu ve Şubat başlarında yaşanan Dogecoin (DOGE) patlaması ile bir dönem DOGE, Google aramalarında BTC’yi dahi geride bırakmayı başardı.

  Edelman “DOGE’dan Uzak Durun” Dedi

  DOGE’un arkasına aldığı sosyal medya ve Elon Musk desteği, onun çok ciddi yükselişler yakalamasını sağladı. Son dönemlerde DOGE her ne kadar düşüşler yaşamış olsa da hala piyasaların en popüler kripto paralarından biri konumunda. Ancak DOGE hakkında tartışmalar da hiçbir zaman dinmediği gibi hala gündeme gelebiliyor. Bu kez DOGE ile ilgili tartışma yaratacak bir tavsiye, Ric Edelman’dan geldi. Edelman, yatırımcılara DOGE’dan uzak durmalarını tavsiye etti.

  Edelman Yatırımcıları BTC ve ETH’ye Yönlendirdi

  Edelman Financial Engines’in kurucusu, finans yazarı ve uzmanı, The Ric Edelman Show isimli haftalık radyo programının sunucusu Ric Edelman, son programında kripto para yatırımcılarına seslendi. Edelman, Dogecoin’in sadece “aldatmaca” olduğunu ifade etti ve fiyatının da git gide daha fazla düşeceğini iddia etti. Edelman, yatırımcıların buradan yola çıkarak DOGE’dan uzak durmalarını dile getirdi. Edelman ayrıca yatırımcılara, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara yönelmeleri konusunda da tavsiye verdi.

  DOGE’da Son Durum

  Dogecoin, 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolar seviyesine kadar ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Öte yandan aynı tarihlerde DOGE, 90 milyar doları aşan piyasa değeri ile en büyük 4. kripto para konumuna kadar da ulaşmıştı. Şimdilerde ise DOGE, haftalardır gelen düşüşlerin etkisi ile 27,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi konumunda bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle