Uzmanlardan XRP, AAVE ve IOTA altcoinlerinde fiyat analizi

  Yükseliş ivmesini devam ettiren XRP fiyatı 0.44 dolarlık direncin yakınında yer alıyor. AAVE fiyatında olası görünmeyen bir kırılım potansiyeli devam ediyor. IOTA fiyatı ise 0.416 dolar seviyesinden destek alıyor…

  Kripto para dünyasının önde gelen analistlerinden Saif Naqvi, son günlerin gözde altcoinlerini mercek altına aldı. Uzman analist XRP fiyatında yukarı yönlü hareketin devam ettiğini vurguladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple Labs aleyhine dava açmasından bu yana görülmeyen bir seviye olan 0.5 dolar seviyesine ulaştı.

  Geçtiğimiz haftadan bu yana %60’ın üzerinde değer kazanan XRP, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında en fazla haftalık kazanım elde etti. Güncel grafiklerde kuzeye doğru hareket eden Denge İşlem Hacmi (OBV) endeksinde belirgin bir şekilde gözlemlendi. Analiste göre XRP, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde hareket etmesine rağmen, alım satım hacimlerinin güçlü olması sebebiyle pozisyonu koruyor. 

  AAVE Fiyat Analizi

  Son birkaç saatte aşağı yönlü bir hareket sergilese de AAVE fiyatı yükselen kanalın içinde kalmayı başardı. AAVE son 30 gündür yükseliş trendinde yer almasıyla yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Geçtiğimiz ay %200’ün üzerinde kazanç sağlayan AAVE, altcoin yatırımcılarının gözdelerinden biri haline geldi. Grafiklere göre kritik eşikte bulunmayan AAVE fiyatında önümüzdeki birkaç seansta da yükseliş trendinin devam edeceği görülüyor. AAVE, paralel kanalın üzerinde kırılabilir ve fiyatını yeni rekor seviyelere taşıyabilir. Öte yandan düşüş senaryosunda ise AAVE fiyatı 248 dolarlık destek seviyesini bulabilir. 

  IOTA Fiyat Analizi

  IOTA kripto para birimi son 24 saat içinde işlem hacimlerini toparlarken 0.437 dolarlık direnç seviyesini test edip geri geldi. Kayıplarını 0.416 dolar seviyesindeki destek noktası üzerinde sonlandıran IOTA fiyatı, yükseliş momentumunda fiyatlandı. Kripto para biriminin satın alma tarafına doğru güçlü bir ivme kayması olmadığı için mevcut direnç seviyesinin üzerinde kırılma olasılığı düşül görülüyor. Uzman analist, bu sebeple kısa vadede bir miktar konsolidasyon beklenebileceğini söyleyerek, anlık destek ve direnç seviyeleri arasında hareket edebileceğini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle