BTC ne zaman ATH yapacak? Dev fon şirketi açıkladı

  Dünya çapında faaliyet gösteren varlık yöneticisi VanEck, 2024 yılına dair Bitcoin (BTC) ve genel kripto piyasası için öngörülerini paylaştı. Şirketin Dijital Varlık Araştırma Başkanı Matthew Sigel, 2023'te elde ettikleri etkileyici performansın ardından 2024'ün de aynı tempoda devam edeceğini belirtti.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatında belirsizlik yaşanırken, kripto paralar yıl sonu fiyatlamalarına başladı. Bu dönemde dev fon yönetim şirketlerinin uzmanlarından yıl sonu değerlendirmeleri gelmeye başladı. Son olarak VanEck Dijital Varlık Araştırma Başkanı Matthew Sigel kripto para piyasasının geleceği ile ilgili töngörülerde bulundu.

  Sigel, özellikle VanEck'in yönetimindeki Dijital Dönüşüm ETF'si (DAPP) altındaki varlıkların 100 milyon doları aşması ve küresel kripto ile ilişkilendirilmiş varlıklarının 1 milyar dolar civarına ulaşmasını bekliyor. Ünlü fon yöneticisine göre bu yükselişle birlikte gelecek yıl oldukça parlak geçecek. Sigel, DAPP'nin 2023 performansının oldukça etkileyici olduğunu ve yüzde 300'ün üzerinde bir kazanç elde ettiklerini hatırlattı.

  Coinbase’in Hamleleri Kripto Pazarını Büyütüyor

  Sigel, bu başarıda özellikle Coinbase ve Bitcoin madencileri gibi sektörün ana oyuncularının etkisinin büyük olduğunu belirtti. 2024'ün güçlü bir yıl olacağını öngören uzmana göre BTC yeni zirvelere ulaşabilir. Özellikle Bitcoin'in yarılanma etkinliği, ABD Merkez Bankası’nın (FED) daha rahat bir parasal duruşu ve kripto paraların gelişmekte olan piyasalarda daha fazla benimsenmesi yeni zirveleri beraberinde getirecek.

  Deneyimli fon yöneticisi, Coinbase borsasının sürdürülebilir pazar payı büyümesine vurgu yaptı. Borsanın özellikle kripto paralar için vadeli işlemlerde 10 kat kaldıraç sınırını açıklaması piyasa istikrarını artırmayı hedefleyen faktörlerden biri olarak yorumlandı. Coinbase'in aynı zamanda Washington'da aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğini ve düzenleyici önlemleri atlatmak için çeşitli stratejiler kullandığını ekledi.

  ABD Başkanlık Seçimlerinden Sonra ATH Yapacak

  VanEck varlık yönetim şirketinin CEO'su Jan van Eck, kripto piyasasını yatırım pazarının en heyecan verici segmenti olarak vurgulayarak, şirketin 2024 için Bitcoin ve kripto için patlama yılı öngördüğünü belirtti. Yönetici, yükselişin en önemli katalizörlerinden birinin ABD'de spot ETF'nin tanıtılması olacağını da vurguladı.

  Daha önce VanEck, 2024 için bir tahminde bulunarak Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk spot Bitcoin ETF'sinin başlangıcının dışında, 2024'ün ilk çeyreğinde 2,4 milyar doların üzerinde yatırım çekebilecek bir resesyon başlangıcını vurgulamıştı. Şirket, Nisan ayındaki yarılanma etkinliğinden minimal bir kesinti öngörüyor. Ayrıca, 2024'ün dördüncü çeyreğinde siyasi olaylar ve ABD başkanlık seçiminden sonraki düzenlemelerle birlikte BTC’nin zirve yapması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle