Eski SEC yöneticisi korkuttu: Spot BTC ETF başvuruları onaylanmayacak!

  Kripto para dünyası ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelecek yanıtlara odaklandı. Piyasa katılımcıları ve analistlerin büyük çoğunluğu SEC’in spot Bitcoin (BTC) ETF başvurularını onaylamasını bekliyor. Ancak eski SEC üst düzey yetkilisi John Reed Stark yatırımcıları korkutan bir açıklamada bulundu.

  Kripto para piyasasında nefesler tutuldu ve SEC’den gelecek yanıtlar bekleniyor. SEC’e başvuru yapan kurumlar arasında son dönemde trilyon dolarlık yatırım şirketleri BlackRock ve Fidelity de yer aldı. Çok sayıda kurumsal yatırım şirketinin spot BTC ETF başvurusunda bulunması sektörde yeni bir hikaye yarattı.

  SEC’in söz konusu başvurulara onay verip vermeyeceği hakkında tartışmalar sürüyor. Birçok isim, spot BTC ETF başvurularının aynı anda onaylanabileceğini bile düşünürken çarpıcı açıklamalar gündeme oturdu. SEC’in eski İnternet İcra Dairesi yetkilisi John Reed Stark kripto para yatırımcılarını şaşırtan açıklamalarda bulundu.

  Spot BTC ETF Başvurularına Olumsuz Yanıt Gelebilir

  X platformundan açıklamalar yapan Stark mevcut şartlar altında SEC’e yapılan spot BTC ETF başvurularının onaylanmayacağını söyledi. Kurum içinde kripto paralara karşı sert tutuma sahip kişiler olduğunu dile getiren Stark’ın bu paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Pek çok kripto para destekçisi eski SEC yöneticisinin kullandığı ifadeleri radikal bulurken, bazı yatırımcılar Stark’ın haklı olabileceğini belirtti.

  SEC’in bir bahaneyle spot BTC ETF’lerine onay vermeyeceğini dile getiren Stark’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Benim görüşüm, mevcut SEC’in bir dizi zorlayıcı nedenden ötürü bir bitcoin spot ETF başvurusunu onaylamayacağı yönünde. Kripto düzenlemesini çevreleyen konular ne yazık ki SEC’de giderek daha partizan hale geldi.”

  Gary Gensler’in İstifası Başkanlık Seçimlerine Bağlı

  Stark bu durumun şaşırtıcı olduğunu çünkü 2017 yılında görevdeyken kurumun kripto paralara karşı partizan bir tutum içinde olmadığını belirtti. Eski SEC yöneticisi ayrıca SEC Başkanı Gary Gensler’in istifa edeceği yönündeki yorumları değerlendirdi. Stark, seçimi kripto paraları destekleyen Cumhuriyetçi parti kazanırsa SEC başkanı Gary Gensler’in muhtemelen istifa etmek zorunda kalacağını söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle