Anket: 2025 yılında BTC fiyatı ne kadar olacak?

  Finder Bitcoin anketi, kripto para basınında geniş yankı buldu. Popüler finans sitesinin düzenlediği ankete göre katılımcıların yüzde 54’ü lider kripto para birimi Bitcoin’in geleceğinden umutlu. Katılımcılar, BTC’nin 2050 yılına kadar küresel finansta baskın güç olacağını düşünüyor. 

  Bitcoin Fiyat Tahmin Raporu isimli ankette finans, teknoloji ve akademi alanından 42 katılımcıya yer verildi. Katılımcıların yüzde 15’i çalışmada “hiperbitcoinizasyon” olarak etiketlenen bu olayın 2035 gibi erken bir tarihte dahi gerçekleşebileceğini düşünüyor. 

  Para Birimi Olarak Bitcoin 

  Öte yandan katılımcıların yüzde 33’ü ise BTC’nin gelişmekte olan ülkelerin 10 yıl içinde tercih edeceği bir para birimine dönüşeceğini öngörüyor. Anketteki katılımcıların yüzde 44’ü ise Bitcoin’in asla bu kadar başarılı olmayacağını ve unutulup gideceğini düşünüyor. 

  Amber CEO’su Aleks Svetski, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir kripto para birimi olarak kabul etme kararına dikkat çekerek önemli bir açıklamada bulundu. Finans dünyasının önde gelen ismi ayrıca Bitcoin’in Venezüela’da hiperenflasyonu yenmenin bir aracı olarak yaygın olarak kullanılmasına da vurgu yaptı.

  Bitcoin Fiyatında 318 Bin Dolar Tahmini!

  Amber CEO’su Aleks Svetski konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İşin güzelliği, Bitcoin ulus devlet modelini baltalarken, aynı zamanda bu kötü durumdaki ulusların büyük uluslardan daha hızlı dönüşmesini sağlamasıdır.”

  Kripto para basınında geniş yankı bulan Finder anketi, aynı zamanda BTC fiyatının Aralık 2025 tarihine kadar hangi seviyeye çıkacağına değindi. Buna göre ankette Bitcoin fiyatının belirtilen zamana kadar 318 bin 417 dolara tırmanacağı tahmin edildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle