Teknik analistler BTC’ye odaklandı: İşte yeni hedef

  FTX krizinden sonra Bitcoin (BTC) fiyatında sert düşüşler görülmüştü. ABD enflasyon verilerin beklentilere göre daha olumlu gelmesi piyasadaki hareketliliği arttırdı. Deneyimli teknik analistler Bitcoin’de toparlanma başlatacak seviyeyi açıkladı…

  Kripto para piyasası, küresel piyasalarda olduğu gibi ABD TÜFE verilerine ani bir tepki verdi. Birkaç gündür ABD merkezli kripto para borsası FTX’in yaşadığı kriz yüzünden sert satışlarla karşılaşan piyasa toparlanma sinyalleri göstermeye başladı. Birçok yatırımcıyı perişan eden sert düşüşler ve artan satış baskısı biraz olsun azalarak piyasaya nefes alma fırsatı verdi. 

  ABD enflasyon verilerinde beklentiler yüzde 7.9 oranındayken yüzde 7.7 açıklanan veriler küresel piyasalarda olumlu karşılandı. Piyasalar bu verilerle birlikte ABD Merkez Bankası FED’in artık faiz artırım hızını düşüreceği beklentisini fiyatlamaya başladı. TÜFE Açıklamasının ardından kripto para birimlerindeki pozitif fiyatlama gün boyunca devam etti. ABD borsalarında olduğu gibi kripto paralara olumlu yansıyan bu haber sonrasında yatırımcılar analistlerin yorumlarını merak etti. 

  Tecrübeli Analistlerden BTC Yorumu 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği deneyimli analist Jim Wyckoff, piyasadaki toparlanmadaki kısa vadeli teknik avantaja dikkat çekti. Bitcoin’in henüz kontrolden çıkmadığını dile getiren kıdemli teknik analist, hedef fiyatını açıkladı: “Grafiğe bakıldığında, Bitcoin’in düşüş perspektifini geçersiz kılmadan önce uzun bir süre 17.600 doların üzerinde kalması gerekecek.”

  Ünlü analist Bitcoin için aylar öncesinden 14 bin dolar seviyesine potansiyel bir geri çekilme uyarısında bulunmuştu. Deneyimli analist ilk tepki dönemlerinde Bitcoin satın alınmaması konusunda yatırımcıları bir kez daha uyardı. Bitcoin fiyatının gün içinde 18.214 dolara kadar tırmanması yatırımcılardaki yükseliş beklentilerini arttırmıştı.

  Toparlanma Sinyalleri Geldi Mi?

  ABD enflasyon verilerinin beklentilerden daha olumlu çıkması kripto para yatırımcısını heyecanlandırdı. Sert düşüş sonrası alım yapmak isteyen yatırımcılar analistlerin görüşlerini merak ediyor. Bitcoin’in mevcut fiyatta haziran ayı seviyelerine kadar gerilemesi alım yapmak isteyen yatırımcıları heyecanlandırıyor. Ancak deneyimli analistler Bitcoin’in henüz kontrolden çıkmasa bile yeni düşüş hareketleri ile daha düşük fiyatlara gerileyebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle