Kripto Para

BTC gideceği dip seviye belli – Peter Brandt

  Kripto para piyasaları 11-12 Mayıs tarihlerinde, son yılların en büyük çöküşlerinden birini yaşadı ve çöküşün etkileri piyasada devam ediyor. Dünya genelinde milyonlarca yatırımcı, Bitcoin’in (BTC) hangi seviyeye kadar ineceğini, nerede düşüşleri durduracağını merak ediyor. Piyasanın deneyimli analisti Peter Brandt, Bitcoin için öngördüğü dip seviyeyi açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında birçok kez ATH seviyesini güncelledi. 2021 yılına 30 bin dolar bandında giriş yapan Bitcoin, daha sonra Şubat, Mart, Nisan ve Kasım aylarında ATH seviyesini güncelledi ve son olarak 10 Kasım 2021’de 69 bin dolar ile fiyat rekorunu kırdı. Daha sonra düşüş eğilimine giren ve uzun bir süredir de düşüş eğiliminde olan Bitcoin, 2022 yılında düşüşlerin pençesinden bir türlü kurtulamadı. Son haftada 27 bin dolar seviyesinin de altına sarkan Bitcoin için fiyatın hangi yönde ve nereye kadar gideceği merak ediliyor.

  Peter Brandt Dip Öngörüsünü Açıkladı

  Dünya genelinde milyonlarca yatırımcı merakla deneyimli uzman ve analistlerden gelecek olan tahmin ve analizlere odaklanmış durumda. Özellikle piyasadaki deneyimsiz yatırımcılar, bu denli büyük bir geri çekilmenin paniğini yaşamaya devam ediyor. Düşüşler panik yaratmaya devam ederken deneyimli analist Peter Brandt, Bitcoin için dip fiyat tahminini açıkladı ve analizlerini paylaştı. Ünlü grafik uzmanı ve analist Brandt, Bitcoin’in son düşüşünü dip seviye olarak değerlendirdi. Brandt’e göre hacimdeki büyük oranlı artışlar, yatırımcıların piyasaya teslim olduğunun bir işareti.

  Bitcoin Fiyatında Terra Etkisi

  Bitcoin, 12 Mayıs Perşembe günü Binance borsasında 26 bin 700 dolar seviyesini gördü. Brandt, piyasada “güvenilir” olarak ele alınan Bitcoin’in, Terra faciasından etkilendiğini dile getirdi. Bir dönem piyasa değeri 40 milyar doları aşan Terra blok zincirinin kripto parası LUNA’nın değeri, bir gün içinde neredeyse sıfırı gördü ve bu durum piyasada inanılmaz bir şok dalgası yarattı. Terra fiyatı 11-12 Mayıs açılış tarihleri arasında %97’den fazla düşüş yaşarken, Bitcoin ise yılbaşından bu yana %40’tan fazla değer kaybetti. Ancak Brandt’e göre Bitcoin dip seviyesini son düşüşünde görmüş olabilir.

  Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçer Mi?

  Peter Brandt, Bitcoin’de dip fiyat seviyesinin 27 bin dolar olabileceğini ifade etti. Ancak Brandt, Bitcoin adına bir yükseliş öngörüsünden söz etmedi. Yani ünlü analiste göre BTC fiyatı 27 bin dolar seviyesinde dibi gördü ancak bu, kısa vadede hızlı yükselişlerin başlayacağı anlamına gelmiyor olabilir ve Bitcoin bir süre daha bu bölgede 2 perde fiyat arasında fiyat sıkışıklığı yaşayabilir. Gözler Bitcoin’in ortaya koyacağı fiyat performanslarında.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle