Analiste göre XRP’nin yeni ATH için yapması gereken belli!

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ve uzun bir süredir ATH hasreti çeken Ripple (XRP) için, piyasaların ünlü analisti Credible, gerekli olan adımları anlattı. Popüler analist, XRP’nin ATH görmesi için aşması gereken engelleri söyledi. Analiste göre XRP, yeni ATH belirlemeye sadece bir direnç uzaklıkta…

  Ripple (XRP), Ocak 2018 döneminde 3,21 dolar seviyesine ulaşarak ATH seviyesini belirledi. Ardından piyasa trendlerine uyum sağlayarak gerileyen XRP, piyasalar 2020 sonunda atağa kalkarken yerinde saydı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple şirketine yönelik açtığı dava ile sıkışıp kalan XRP, dip seviyelerini görse de 2021 yılındaki birçok ralliye dahil oldu. Ancak XRP, bu rallilerden bir ATH elde edemedi. Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden Credible, XRP’nin yeni ATH belirleyebilmesi için aşması gereken önemli engelleri açıkladı.

  Analistin XRP Beklentileri

  XRP hakkındaki fikir ve tahminlerini, Twitter üzerinden 263 binden fazla takipçisi ile paylaşan Credible, şimdilerde XRP’nin her defasında bir seviye daha atladığını iddia etti. Analiste göre XRP, yüksek zaman dilimi (HTF) direncini kırdığında, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyelerine ulaşabilecek. Konuya ilişkin olarak analistin yer verdiği ifadeler şöyle:

  “HTF’de 1,70 dolar seviyesinin geçmeyi başardığımızda kesinlikle ATH hedeflemeye başlayacağız. Burada, bu bölgenin genel olarak neden bu kadar önemli olduğunu görebilirsiniz.”

  Yaptığı açıklama ile bir de grafik paylaşan Credible, XRP’nin 1,50 dolar ile 1,70 dolar arasındaki alanının Mayıs ayındaki kırılma noktası olduğunu vurguladı. 

  Credible Bitcoin İçin Ne Düşünüyor?

  XRP’de olası ATH için aşılması gereken en büyük direncin 1,70 dolar seviyesi olduğunu belirten Credible, paylaşımlarının devamında ise Bitcoin’e (BTC) değindi. Ünlü analist, Bitcoin’in 62 bin dolar seviyesini test etmesinin, kısa vadeli bir sıçrama hazırlığı olduğunu iddia etti. Popüler analist, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

  “Bitcoin önce dipleri almaya karar verdi. Şimdi 66 bin dolara geri dönüyor. Bitcoin burada yerel olarak daha düşük bir düşüş sağlarken, çoğu altcoinin bunu ‘yapamadığını’ unutmayın. Bu iyiye işaret.”

  Credible, 8 Kasım tarihinde Bitcoin 67 bin dolar seviyesinin üzerine çıktığında, bu rallinin yetersiz olacağını ve kısa vadeli bir geri çekilme görüleceğini söylemişti, analistbu tahmininde haklı çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle