Kripto Para

Binance 3 yeni hisse senedini daha listeliyor

  İlk olarak Tesla (TSLA) hisselerini token haline getirerek hisse senedi tokenlaştırma adımı atan Binance borsası, bu alanda 3 yeni şirket hissesi için daha adım attı. Binance; Apple (AAPL), MicroStrategy (MSTR) ve Microsoft (MSFT) hisselerini tokenlaştırıp listeleyecek.

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kısa süre önce başlattığı hisse senedi tokenlaştırma adımlarına devam ediyor. Borsa bu alanda ilk adımını elektrikli otomobil üretici şirketi Tesla için atmıştı. Tesla (TSLA) hisselerinin token haline getirilmesinin ardından Binance bu kez de Apple (AAPL), MicroStrategy (MSTR) ve Microsoft (MSFT) hisselerini token haline getirerek listeleyeceğini açıkladı.

  Binance üzerinde listelenen yeni hisse senedi tokenları için kullanıcılar ilk aşamada 1 işlem çiftinde işlem yapabilecek. Kullanıcılar bu işlem çiftiyle hisse senedi tokenlarını alıp satabilecek. Binance üzerindeki yeni listeleme adımlarında, ilk girişim MicroStrategy hisseleri için yapıldı. MSTR/BUSD ile kullanıcılar 26 Nisan tarihinden itibaren alım satım yapabilecek.

  Listelemeler İkişer Gün Arayla Başlıyor

  Borsa üzerinde Apple ve Microsoft hisseleri de bu girişimden ikişer gün aralıklarla işleme alınabilecek. Kullanıcılar 28 Nisan tarihinde Apple için AAPL/BUSD işlemlerini, 30 Nisan tarihinde de Microsoft için MSFT/BUSD çiftlerinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek. Binance hisse senedi listeleme adımına ilişkin açıklamayı Twitter üzerinden gerçekleştirdi. Açıklama sonrasında borsanın özel tokenı Binance Coin (BNB) fiyatında değer artışları yaşandı.

  Binance’in Kendine Güveni Tam

  Binance’in bu alanda ilk olarak Tesla ile adım atması piyasalarda ciddi bir ses getirmişti. Hisse senedi listeleme adımı sonrası Avrupa’daki bazı finansal düzenleyiciler, borsayı incelemeye aldıklarını duyurmuştu. Bu açıklamaların Binance için endişe yaratması beklenirken, borsa kendisinden emin olduğunu attığı 3 yeni adımla kanıtladı. Belli ki Binance, regülasyon konusunda hata yapmadığını düşünüyor.

  Tokenlar Türkiye’de Alınıp Satılamayacak

  Binance borsası üzerinde listelenecek olan hisse senedi tokenları, Türkiye’deki yatırımcılar tarafından alınıp satılamayacak. Ayrıca bu tokenler Çin ve ABD gibi bazı ülkelerin vatandaşları tarafından da alınıp satılamayacak. Ancak Pancakeswap ve benzeri platformlar üzerinden merkezsiz olarak alım satım yapmak mümkün olacak. Binance, tokenların bazı ülkelerde neden alınıp satılamadığına ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle