Kriptopara

İniş ve çıkışlarıyla 15-21 Şubat Bitcoin borsa özeti

  Kripto para piyasasında hareketli bir hafta geride kalırken, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan değişimler dikkat çekti. Bitcoin yatırımcıları, bu hafta peş peşe gelen tüm zamanların en yüksek fiyat seviyeleri ile birlikte kazançlarını arttırdı. BTC fiyatındaki rekor seviyeler, kripto para basınında da ana gündem maddesi oldu. Geçtiğimiz hafta boyunca yükseliş grafiğini ve trendini sürdüren Bitcoin 5 gün boyunca değer kazanırken sadece 3 günde kazançlarını bir miktar düzeltti. İşte Bitcoin piyasasında 15 Şubat ile 22 Şubat 2021 tarihleri arasında yaşanan fiyat değişimleri…

  15 Şubat 2021 Pazartesi Bitcoin Fiyatı

  Geçtiğimiz haftaya pozitif görünümle giren Bitcoin fiyatı, 15 Şubat Pazartesi günü kripto para piyasasına açılışı 48 bin 611 dolardan yaptı. Kripto para piyasasında yaşanan önemli gelişmelerin de etkisi ile yükseliş trendini sürdüren lider kripto para birimi gün içinde en yüksek 48 bin 936 dolara kadar tırmandı. Bitcoin boğaları, 50 bin dolar hedefi ile başladıkları hafta başında pozitif görünümü korudu. 

  BTC fiyatı bu gün içinde en düşük 45 bin 786 dolar seviyesini görmesine rağmen kısa sürede toparlanma yaşadı ve yeşile döndü. Kapanışa doğru yoğun satış baskısı ile karşılaşan BTC günü 47 bin 936 dolar ile kapatarak Bitcoin yatırımcılarını düzeltme konusunda endişelendirdi. Günlük Bitcoin ticaret hacmi 123 milyon 18 bin dolar oldu. Önceki kapanışa göre yüzde 1.45 oranında değer kaybı yaşadı. 

  16 Şubat 2021 Salı Bitcoin Fiyatı

  Haftanın ikinci işlem gününe hızlı bir başlangıç yapan Bitcoin yüzde 2.57 oranında değer kazanmasıyla yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Lider kripto para birimi açılışı 47 bin 934 dolardan yaparken gün içinde gelen haberler ile birlikte hızlı yükselişini sürdürdü. Kripto para topluluğu tarafından uzun zamandır beklenen 50 bin dolar barajının aşıldığı bu günde BTC fiyatı 24 saat içinde en yüksek 50 bin 515 dolara kadar çıktı. 

  Kripto para sektörünün lider para birimi Bitcoin işlem hacmi ise 16 Şubat Salı günü 141 milyon 37 bin dolar seviyesine ulaştı. Lider kripto para birimi satış baskısı ile gün içinde en düşük 47 bin dolara kadar inse de günü 49 bin 169 dolar ile kapatmayı başardı ve pozitif trendini korudu.

  17 Şubat 2021 Çarşamba Bitcoin Fiyatı

  Lider kripto para birimi Çarşamba gününe de rekorlarla girdi. Elon Musk ve kripto para dünyasının önde gelen Bitcoin boğalarının desteği ile hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayan BTC, tüm zamanların en yüksek fiyatı olarak 52 bin 577 dolara tırmandı. Gün içinde en düşük 39 bin dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, 140 milyon dolarlık işlem hacmiyle de dikkat çekti. 

  Yüksek satış baskısına rağmen boğaların desteği ile günü 50 bin dolar barajının üzerinde kapatmayı başaran Bitcoin, yüzde 5.92 oranındaki değer kazancı ile günü 52 bin 79 dolarlık seviye ile kapadı. Bitcoin fiyatındaki rekoru getiren gelişmeler arasında Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketinin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı haberi etkili oldu. Bunun yanı sıra sosyal medyada da Bitcoin boğalarının paylaşımları piyasadaki yükseliş trendini hızlandırdı.

  18 Şubat 2021 Perşembe Bitcoin Fiyatı

  Rekorların haftası olan bu hafta içinde Bitcoin fiyatında kayıpla kapatılan günlerden biri de 18 Şubat Perşembe günü oldu. Lider kripto para birimi gün içinde 52 bin 524 dolar seviyesini görmesine rağmen bu yükselişini devam ettiremedi ve satış baskısına yenik düştü. Bitcoin yatırımcılarının ve özellikle BTC madencilerinin satışları peş peşe gelince gün içinde en düşük 50 bin 941 dolar seviyesi görüldü.

  Kripto para sektörünün lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında kırmızı rengin hakim olduğu bu günde yüzde 0.95 oranında değer kaybı yaşandı. Buna rağmen 51 bin 582 dolar ile Perşembe gününü kapatan BTC, pozitif yönlü trendini sürdürmeyi başardı. Bir miktar düzeltmenin görüldüğü Perşembe gününde 24 saat içindeki Bitcoin işlem hacmi ise 94 milyon 35 bin dolar oldu.

  19 Şubat 2021 Cuma Bitcoin Fiyatı

  Bitcoin fiyatında rekor yükselişin görüldüğü 19 Şubat Cuma gününde kripto para piyasaları adeta bir bayram havası yaşadı. Uzun bir süredir 50 bin dolar barajının üzerine çıkması beklenen lider kripto para birimi, bu seviyede kalıcı olduktan sonra yoluna daha da emin adımlarla devam etti. Bitcoin fiyatında açılış 51 bin 590 dolar seviyesindeydi. Gün içinde gelen haberlerin de etkisi ile birlikte en yüksek seviye olarak 56 bin 238 dolar görüldü ve bu aynı zamanda yeni bir ATH olarak kayıtlara geçti.

  Bitcoin piyasasında hareketli saatlerin yaşandığı 19 Şubat Cuma gününde kripto para birimi yüksek satış baskısı ile karşılaştı. Bitcoin madencilerinin satış yaptığı bilgisi ile piyasada bir miktar geri çekilme oldu ancak 24 saat içinde en düşük seviye 50 bin 815 dolarda kaldığı için pozitif seyir devam etti. Bitcoin fiyatında yüzde 8.38 oranında değer kazancı görülürken günü 55 bin 900 dolarda kapattı. Cuma günü Bitcoin işlem hacmi 139 milyon 43 bin dolara çıkarak haftanın en yüksek alım satım işlemlerinin yapıldığı gün olmayı başardı. 

  20 Şubat 2021 Cumartesi Bitcoin Fiyatı

  Kripto para uzmanlarının iyimser yorumları ve altcoin piyasasındaki durgun hava Bitcoin fiyatına olumlu yansımaya devam etti. 20 Şubat Cumartesi gününe 55 bin 900 dolar ile başlayan Bitcoin, 24 saat içinde en yüksek 57 bin 523 doları görürken en düşük 54 bin 124 doları gördü. Kripto para basınında yer alan haberlerin de etkisi ile hareketli saatlerin yaşandığı Cuma gününde Bitcoin işlem hacmi 127 milyon 85 bin dolara ulaştı. 

  Piyasalarda Bitcoin’in yükselişine devam edeceği inancının yüksek olması, lider kripto para birimi üzerindeki satış baskısını hafifletti. Haftanın ikinci gününden itibaren dikkat çekici bir ralli sürdüren Bitcoin, Cumartesi gününde de yüzde 0.03 oranında değer kazanmayı başararak yatırımcısını sevindirdi. Bitcoin fiyatı haftanın son işlem gününe 55 bin 923 dolardan kapatarak giriş yaptı. 

  21 Şubat 2021 Pazar Bitcoin Fiyatı

  Kripto para piyasalarında bayram havasının devam ettiği 21 Şubat Pazar gününde de Bitcoin yatırımcıları kazanç sağlamayı bildi. Gün içinde en yüksek 58 bin 335 dolara kadar tırmanan lider kripto para birimi, 24 saat içinde en düşük 55 bin 502 doları gördü. Altcoin piyasasında da peş peşe gelen ATH haberlerinin ardından bir miktar soluklanan Bitcoin, yönünü yine yukarı çevirdi. 

  Volatilite bakımından çok hareketli olmayan Pazar gününde borsalarda yapılan Bitcoin alım satım işlem hacmi 87 milyon 26 bin dolar seviyesinde kaldı. Günü yüzde 2.70 oranda yükselişle kapatan Bitcoin fiyatında tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru kırıldı. Bitcoin piyasasının her geçen gün pozitif yöndeki yükseliş hamlelerinden sonra yatırımcılar için sevindirici geçen bir hafta geride kaldı. Bazı kripto para uzmanları Bitcoin fiyatındaki yükselişin önümüzdeki hafta da devam edebileceğini aktardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle