Kripto Para

Anket sonuçlandı, sonuçlar kötü! BTC yatırımcısı bezdi!

  Bugün yapılan bir anketin sonuçları, Bitcoin’e olan yatırımcı güvensizliğini ortaya koydu! Anket katılımcılarını BTC ATH’ına olan güvensizliğini ortaya koyan anketin Google Trend verileri ile örtüşmesi ise piyasadaki aşırı karamsarlığı gözler önüne serdi.

  Bugün, Twitter’da “TechDev_52” profili üzerinden paylaşımda bulunan tanınmış kripto para piyasası analisti tarafından yapılan anket sonuçlandı. 400 binden fazla takipçiye sahip olan analistin anketinde, Bitcoin’e yatırımcıların duyduğu güvendeki azalış damgasını vurdu.

  Yatırımcılar ATH Konusunda Kötümser!

  400 bini aşan takipçisine yönelik anket düzenleyen analist, takipçilerine düzenlediği ankette “Bitcoin ne zaman yeni ATH yapacak?” diye sordu. Katılımcılara ise 2023, 2025 ve asla seçeneklerinden en yakın gördükleri seçeneği işaretlemeleri istendi.

  Ankete toplam 7.991 kişi katılırken, katılımcıların %47’si 2025 yanıtını verdi. Katılımcıların %38’i BTC’de 2023 yılında yeni bir ATH beklediklerini ifade ederken, katılımcıların %15’i asla seçeneğine oy kullandı.

  Google Trends Verileri De ATH Uzak Diyor!

  Twitter’da düzenlenen ankette yatırımcıların yeni bir ATH için olumsuz tarafta oldukları doğrulanırken, Google Trends’den elde edilen veriler de bu beklentiyi destekliyor. Bitcoin’in Nisan 2021 döneminde 64 bin dolar düzeylerindeyken yapılan Bitcoin ATH aramaları zirve yapmış, bu veri boğanın devam edebileceğinin güçlü bir göstergesi olarak değerlendirilmişti.

  14 – 20 Ağustos tarihleri arasında Bitcoin ATH ifadesinin araması 100 derecelik bir ölçekte 1 değer kaybederek yatırımcının azalan ilgisini ortaya koydu. Aynı şekilde “kripto ATH” teriminin de araması Kasım 2020’den bu yana ilk kez 0’a yaklaşarak kripto endüstrisinde yaşanan gelen ilgi düşüşünü gözler önüne serdi.

  Veriler Ne Derece Sağlıklı?

  Anket ve Google Trends verileri değerlendirildiğinde yatırımcı nezdinde yaşanan bir “bezginlik” ortaya çıkarken, pek çok kişi bu verilen fazla önem arz etmediğini de söylüyor. Bitcoin ATH aramaları örneğinde olduğu gibi 64 bin dolardan 69 bin dolara yaşanan BTC yükselişi döneminde Google Trends aramalarının da yüksek olması, bu anlamda iyi bir gösterge olarak yorumlanıyor. Öte yandan yatırım piyasasında “Herkes korkakken al, herkes aç gözlüysek sat” şeklinde bir ifade kabul görmekte olup bu anlamda yaşanan genel olumsuzluk bazı kesimlerce olumlu olarak değerlendirilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle