Kripto Para

Dev fon yönetim şirketi kripto paralara yatırım yapacak

  Londra merkezli Marshall Wace şirketi kripto para sektörüne yatırım yapacağını duyurdu. Yönetimi altında toplamda 55 milyar dolarlık varlık bulunan yatırım fonu şirketi, bu duyurusu ile kripto para dünyasında heyecan yarattı…

  Kurumsal firmalar her geçen gün daha fazla kripto para yatırımı yapmaya devam ediyor. Özellikle devasa miktarlarda fonları yöneten dijital yatırım firmaları, Bitcoin (BTC) başta olmak üzere yatırım tercihlerini kripto paralardan yana kullanıyor. Bu süreçte İngiliz serbest yatırım fonu şirketi Marshall Wace de sektöre yatırım yapmak için kolları sıvadı.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre merkezi Londra’da bulunan yatırım fonu şirketi, blockchain teknolojisi ve kripto paralara yatırım yapacak. Marshall Wace’in aynı zamanda stablecoinler için olan ödeme sistemi alanlarına da yatırım yapma hazırlığında olduğu öğrenildi. Konu hakkında önemli bilgiler paylaşan ismini açıklamayan kaynak, aralarında dijital finans firmalarının hisselerinin bulunduğu bir de portföy çıkarılacağını kaydetti.

  Geleneksel Finansın Kripto Paralara İlgisi

  Finans dünyasının önde gelen yatırım bankaları da kripto para sektörüne yönelik hamlelerini arttırıyor. İngiltere merkezli Marshall Wace’in bu hamlesi içinde bankalar, fon yöneticileri ve danışmanlık firmaları da yerini alacak. Bu nedenle pek çok geleneksel finans şirketi, Marshall Wace üzerinden kripto para yatırımları yapmış olacak. 

  Konu hakkında bilgiler veren kaynak, şirketin bir süre önce dijital varlık sektöründe çalışan aramaya başladığına dikkat çekti. Yönetimi altında 55 milyar dolarlık fon bulunan Marshall Wace’in kripto para sektörüne çok geç kalmadan girmek istediği biliniyor. Henüz emekleme döneminde olan sektörde yatırım için hızlı hareket etmeye çalışan şirket, dijital para ticareti üzerindeki yatırımlarını genişletecek. 

  Circle Yatırımı İlk Adım Oldu

  ABD Dolarına bağlanmış olan sabit kripto para birimlerinden USD Coin (USDC), bilindiği üzere Circle şirketi tarafından ihraç ediliyor. Mayıs ayında önemli bir fonlama turu yapan şirketin 440 milyon dolar değerinde fon elde ettiği biliniyor. Bu süreçte Fidelity Management, FTX, Digital Currency Group gibi devlerin de olduğu yatırımcılardan biri de Marshall Wace olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle