BTC karşıtı Mark Cuban’ın fikri değişti

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, son dönemlerde daha çok Dogecoin (DOGE) ilgisi ile gündeme geldi. Geçmişte Bitcoin’i (BTC) eleştiren Cuban’ın şimdi ise bu konuda fikrinin değiştiği görülüyor. Cuban’a göre Bitcoin, altından daha iyi bir seçenek.

  Kripto para piyasasında 2021 yılında çok önemli gelişmeler oldu. Bu gelişmeler arasında elbette Bitcoin’in (BTC) kırdığı rekorlar ve Dogecoin’in (DOGE) inanılmaz yükselişleri de var. Bu iki gelişme ise rotayı iki ünlü isme çeviriyor; Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban. Musk ve Cuban, 2021 yılında kripto para piyasalarına duydukları ilgi ve özellikle de Dogecoin’e verdikleri destekle çok popüler hale geldiler.

  Mark Cuban, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin’i eleştiren bir isimdi. Ancak Cuban, Dogecoin’e verdiği desteği, Dallas Mavericks ürünlerinin satışlarında DOGE ödemelerini kabul ederek de gösterdi. DOGE’un 1 dolara kadar yükseleceğine inanan ancak geçmişte Bitcoin’i eleştiren milyarder isim, artık Bitcoin konusunda da fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Dot-com balonundan batmadan çıkmasıyla da tanınan Cuban’a göre BTC, altından daha iyi bir seçenek.

  Cuban’dan BTC İçin “Altın 2.0” Tanımı

  Cuban dot-com balonunun patladığı dönemlerde yükselişe geçen teknoloji şirketlerinden birini satıp, bu gelir ile yatırım yapmıştı. Böylece başarılı bir girişim gerçekleştirmiş olan Cuban, aslında finans alanında ileri görüşlü bir yatırımcı olduğunu da kanıtlamıştı. Twitter üzerinden açıklama yapan Cuban, şimdi ise Bitcoin ile altını karşı karşıya getirdi. Cuban, paylaşımında Bitcoin’in altından daha üstün bir varlık olduğunu, hatta BTC’nin “Altın 2.0” olduğunu iddia etti.

  Mark Cuban’a Göre BTC Neden Altından Daha İyi?

  Mark Cuban, Bitcoin’in hangi yönleri ile altından daha iyi olduğunu da çeşitli başlıklar halinde açıkladı. Cuban’a göre Bitcoin’i altından daha iyi bir seçenek yapan özellikleri şöyle:

  • Bitcoin’i depolamak sorun değil,
  • Bitcoin kolayca transfer edilebilir, alım-satımı yapılabilir,
  • Bitcoin’i başka para birimlerine dönüştürmek oldukça kolay,
  • Bitcoin’i dönüştürürken başka aracılara gerek yok,
  • Eşler arası alım-satım yapılabiliyor.

  Marc Cuban, bu özellikleri göz önünde bulundurarak Bitcoin’i “Altın 2.0” olarak değerlendiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle