Kripto Para

Mark Cuban hisselerini satıp Dogecoin aldı!

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) sevgisini ve desteğini bir üst seviyeye taşıdı. Cuban, DOGE almak için hisse sattığını açıkladı. Cuban’ın açıklamaları piyasada büyük bir gelişme olarak karşılandı.

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında başlayan DOGE çılgınlığı gün geçtikçe daha büyük boyutlara ulaşıyor. Söz konusu dönemde WallStreetBets grubunun desteği ile alevlenen DOGE hareketi, ardından Elon Musk ve Mark Cuban gibi milyarderlerin de desteğiyle tahmin edilemez noktalara ulaştı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yaptığı birçok paylaşımla Dogecoin’in çok ciddi yükselişler elde etmesini sağladı. Öte yandan NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban da piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Cuban da kulüp mağazasında DOGE ile ürün satışlarına onay verdi. Her iki isim de DOGE için büyük destekçiler olduğunu gösterdi. Ancak fiziksel olarak Mark Cuban attığı adımlarla bunu daha somut şekilde kanıtlamaya devam ediyor.

  Mark Cuban DOGE Desteğinde Boyut Atladı

  Mark Cuban, Dogecoin henüz 0,10 dolar seviyelerinde iken fiyatın 1 dolar seviyesine yükselene kadar durmayacağına inandığını söylemişti. 5 Mayıs sabah saatlerinde DOGE 0,65 dolarlık seviyenin üzerini gördü. Bu DOGE’un gerçekten de 1 dolara doğru adım adım gittiğini gösteriyor olabilir. Mark Cuban dünkü açıklamalarında, NBA Mavericks ekibindeki çoğunluk hisselerini satıp DOGE aldığını ifade etti.

  Cuban Gözünü Kararttı Veya Şaka Yapıyor

  Reddit platformunda bir araya gelen ve GameStop hareketini başlatan topluluk grubunun başında Keith Gill bulunuyor. Cuban, Gill’e takımının çoğunluk hisselerini sattığını itiraf etti. Dallas Mavericks’in artık sadece %5’lik hisselerine sahip olduğunu dile getiren Cuban, tüm dünyaya bir şaka yapıyor olabilir. Diğer yandan Mark Cuban, Dogecoin’e gerçekten de gözünü karartma derecesinde güveniyor olabilir.

  Mark Cuban’ın dile getirdiği ve istediği gibi DOGE eğer 1 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, bu onun piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olmasını bile sağlayabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle