BTC, ETH'nin gölgesinde kalacak - Mark Kuban

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, 2021 yılında kripto para sektöründe adını duyurdu. Cuban özellikle Dogecoin (DOGE) desteği ile birçok kez gündeme gelmişti. Ünlü milyarder yatırımcı, bu kez yaptığı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kıyaslaması ile gündeme geldi.

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, bu yıl özellikle de Dogecoin’e (DOGE) verdiği desteklerle birçok kez gündeme geldi. Cuban, kripto para sektörüne duyduğu ilgiyi her fırsatta göstermişti. Cuban hatta bu desteğini somut adımlarla da göstermiş, kulübünün ürün satışlarında DOGE ile ödeme almaya başlamıştı. Bir süredir Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile birlikte en büyük DOGE destekçileri arasında gösterilen Mark Cuban, bu kez yaptığı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kıyaslaması ile gündeme geldi.

  Cuban’a Göre ETH, BTC’yi “Cüce” Yapacak

  CNBC’de Make It programına konuk olan Mark Cuban, burada çeşitli açıklamalarda bulundu ve fikirlerini paylaştı. Bitcoin ve Ethereum arasında çeşitli karşılaştırmalar yapan Cuban’a göre, Ethereum’un kullanımı Bitcoin’e göre çok daha yüksek seviyelerde. Cuban açıklamalarında, Ethereum’un Bitcoin’i “cüce” yapacağını dile getirdi. Cuban’a göre Ethereum bunu ağdaki gelişmelerle birlikte işlem sayısı ve türlerinde görülen çeşitlilik ile başaracak. Mark Cuban Nisan ayında da konuya ilişkin benzer bir açıklama yapmıştı. O dönemki açıklamasında Cuban, Ethereum 2.0 güncellemesini işaret etmişti.

  Cuban’ın Fikrinin Arkasında Hangi Sebepler Yer Alıyor?

  Mark Cuban paylaştığı fikirlerini üç ana başlıkta destekledi. Cuban’a göre Ethereum’un Bitcoin’i cüce bırakacak olmasının arkasında şunlar var:

  • ETH ağı BTC’ye göre saniyede daha fazla işlem yapabiliyor. Bu sayede ödemeler daha verimli ve daha hızlı yapılabiliyor.
  • ETH ağı DeFi ve NFT (non-fungible-token) gibi akıllı kontrat ve uygulamaların oluşturulmasına imkan veriyor.
  • Ethereum 2.0 güncellemesi, ağın etkisinin büyümesi için olanak sunuyor.

  “Ethereum Yatırımlarındaki Tek Zorluk”

  Cuban bunların yanı sıra Ethereum yatırımında da tek bir zorluk olduğunu ifade etti. Cuban’ın konuya ilişkin olarak yer verdiği ifadeler şöyle:

  Ethereum yatırımı ile ilgili tek zorluk, güncellemeler bitene kadar hangi iyileştirmelerin yapılacağı ve hangilerinin yapılmayacağını tahmin etmenin zorluğu. Bu durum yol boyunca kafa karışıklığına sebep olabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle