Kripto Para

İsviçre merkezli bankadan DeFi hamlesi

  İsviçre merkezli Sygnum Bank, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne giriş yapacağını açıkladı. Buna göre, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix, Uniswap ve 1inch dahil olmak üzere pek çok DeFi projesinde alım satım hizmetleri verilecek…

  Kripto para sektörüne yönelik yeni hamleler arasında geleneksel finans kuruluşlarının projeleri de yer almaya başladı. İsviçre’nin Sygnum Bank’ı, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne gireceğini duyurdu. Dev banka, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix, Uniswap ve 1inch dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan finans tokenlarını kullanacak. 

  Popüler DeFi projelerinde saklama, alım ve satım işlemlerini başlatan bankanın duyurusu, kripto para sektöründe büyük ses getirdi. USDC için bankacılık hizmetleri de ekleyen Sygnum, müşterilerine daha geniş bir yelpazeden finans hizmetleri sunmayı amaçlıyor. Banka, gelecek dönemde diğer bankalar, hedge fonları, varlık yöneticileri ve aile ofislerini içeren geniş kapsamlı ürünlerle hizmet verecek.

  Dijital Varlık Alanında Getiri Yaratan Ürünler

  Sygnum Bank’ın iş birimleri başkanı Thomas Eichenberger konuyla ilgili röportajında, müşterilerine sundukları yeni hizmetleri açıkladı: “Bu, dijital varlık alanında çeşitli getiri yaratan ürünleri etkinleştirme yolculuğumuzun bir sonraki adımıdır. Bunlar ya proof of stake protokolüne dayanabilir. Yani stake yapılabilir ya da yol haritasının biraz ötesinde olan müşterilerimiz için getiri elde etmek için merkezi olmayan kredilerden faydalanabilir.”

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki yatırım ve girişimler son dönemde epey hız kazandı. Bankalar ve finans kuruluşları, mevcut durumda 60 milyar dolarlık merkezi olmayan borç verme ve ağırlıklı olarak Ethereum çevresinde ticaret yapan DeFi sektörüne yoğunlaşıyor. Bu alanda nasıl bir etkileşim kurabileceklerini araştıran geleneksel bankalar arasında yoğun rekabet yaşanıyor.

  Dev Bankalardan DeFi Atılımı

  Sygnum; BBVA, Standard Chartered ve GazpromBank Switzerland gibi bankalara dijital varlık koruması sağlayan İsviçreli saklama teknolojisi firması METACO ile çalışıyor. Aave CEO’su Stani Kulechov da bankanın bu hizmetleri hakkında açıklamasında şunları söylemişti: “Sygnum’un kurumsal düzeyde saklama çözümü, müşterilerin dijital varlık ekosistemine katılmasını kolaylaştırıyor. Geleneksel bankacılık dünyasını merkezi olmayan finansla birleştirmek amacıyla devam eden işbirliğini dört gözle bekliyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle