Kripto Para

BTC ağ zorluğu rekor kırdı! “Sırada ne olduğunu biliyorsunuz”

  Bitcoin (BTC) blok zincirinde yeni bir blok kazımanın zorluk derecesini ifade eden ağ zorluğu ve hash oranı, yeniden tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştı. Bu göstergelerdeki artış sonrası Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’dan imalı bir paylaşımda bulunarak “Bundan sonra ne olduğunu biliyorsunuz” dedi.

  Ağ zorluğu, Bitcoin (BTC) blok zinciri üzerinde yeni bir blok kazımanın zorluk derecesini ifade ediyor. Ağ zorluğunun derecesini belirleyen hash oranı ise Bitcoin ağının anlık işlemci gücünü gösteren bir ölçü birimi olarak kabul edilir. Hash oranına bakarak, ağ zorluğunu tespit etmek mümkündür. Elde edilen son veriler, Bitcoin’de ağ zorluğunun ve hash oranının, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştığını gösteriyor. Bu durum yatırımcılar adına heyecan uyandırırken, Binance CEO’su Changpeng Zhao da imalı bir paylaşımla “Bundan sonra ne olduğunu biliyorsunuz” sözlerini dile getirdi.

  Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Kırdı

  Bitcoin’de ağ zorluğu 29,79 trilyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Öte yandan Hash rate de rekor kırdı ve elde edilen verilere göre 27 Nisan Çarşamba itibariyle Bitcoin madenciliği zorluk derecesi %5’ten fazla artarak yeniden rekor seviyeye yükseldi. Bitcoin madenciliği zorluk derecesi 2022 yılının başından bu yana %23 oranda artarken, toplamdaki 5 zorluk ayarlamasının 3’ü pozitif, 2’si ise negatif olarak kaydedildi. Bir sonraki zorluk ayarlaması, 10 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak.

  CZ’den İmalı Paylaşım

  Madencilik zorluğunun ve hash rate’in artış göstermesi, ağın çok daha güvenli şekilde çalışmasını sağlayan bir etkendir. Bununla birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu verilere kayıtsız kalamadı ve Twitter hesabından konuya ilişkin imalı bir paylaşımda bulundu. Zhao paylaşımında yıllara göre yüksek oranlarda artış gösteren bir grafiğe yer verdi ve şu ifadeleri kullandı:

  “Bitcoin madencilik hash rate’i yine tüm zamanların rekorunu kırdı. Bundan sonra ne olduğunu biliyorsunuz.”

  Bitcoin Fiyatına Nasıl Yansır?

  Zhao doğrudan bir şey söylememiş olsa da tarihsel verilere bakıldığında, ne zaman Bitcoin hash rate’inde çok ciddi bir yükseliş dalgası görülse, bu durum Bitcoin fiyatına da yükseliş hareketleriyle yansıyor. Ancak bu durum, Bitcoin fiyatının kesinlikle yükselişe geçeceği anlamına gelmiyor. Bitcoin 2022 yılında 34 bin dolar 48 bin dolar seviyeleri arasında fiyatlanmalarla hareket ediyor. Son dönemlerde ise Bitcoin, 40 bin dolar etrafında fiyat mücadelesi veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle