Milyarder yatırımcı: “Bitcoin değil, Etherum!”

  Kripto para piyasalarına hızlı bir giriş yapan milyarder yatırımcı ve girişimci Mark Cuban, Ethereum (ETH) ile ilgili olarak olumlu açıklamalarda bulundu. Kısa süre önce kripto para sektörüne giren ve ilk zamanlarında Bitcoin (BTC) eleştirileri ile dikkat çeken Mark Cuban’ın Bitcoin’i neden eleştirdiği de anlaşıldı. Cuban’ın, piyasada geniş bir kitleye ulaştığı biliniyor.

  Kripto para piyasasına ünlü isimlerin, kurumsal şirketlerin giriş yapması her zaman olumlu ve heyecan verici olarak karşılanıyor. Zira bu girişler ile birlikte piyasaların popülaritesi artıyor ve insanlar kripto paraları daha çok benimsiyor. Bu kapsamda milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın da yakın geçmişte piyasaya giriş yapmış olması büyük bir heyecan uyandırmıştı.

  Kripto para piyasalarına kısa süre önce adım atan milyarder yatırımcı ve girişimci Mark Cuban, piyasalara adım attıktan sonra Bitcoin (BTC) eleştirileri ile gündeme geldi. İlk zamanlarında Bitcoin’in özellikle volatil yapısını eleştiren Cuban, şimdilerde lider altcoin Ethereum’a (ETH) olan güveni ve sevgisi ile gündemde. Cuban’ın Bitcoin ve Ethereum kıyaslamasından sonra Bitcoin’i geçmişte neden eleştirdiği de anlaşılmış oldu.

  Piyasalara girdikten sonra “Bitcoin almak yerine muz alıp yemeyi tercih ederim” diyerek dikkatleri çeken Cuban’ın bir Ethereum fanatiği olduğu biliniyordu. Mark Cuban’ın uzun zamandır elinde Ethereum tuttuğu ortaya çıktı ve bu durum onun neden bu gibi açıklamalarda bulunduğunu gösteriyor.

  Cuban ETH’de Akıllı Sözleşmelere Dikkat Çekti

  Cuban’a göre Ethereum, ETH 2.0 güncellemesi ile Bitcoin’i sollayıp geçecek. Cuban’ın sadece Ethereum’a değil, DeFi sektöründeki birçok kripto paraya yatırım yaptığı da ortaya çıktı.

  Cuban’a göre akıllı sözleşme desteği, kripto para piyasalarında devrim yaratacak güçte bir teknoloji. Laura Shin ile röportaj gerçekleştiren Cuban, akıllı sözleşme uygulamalarının ETH ağında zannedilenden daha güçlü olduğunu savundu. Milyarder yatırımcıya göre bu sayede Ethereum, Bitcoin’i geride bırakacak.

  Cuban: “Bitcoin Artık Altından Farksız”

  Mark Cuban verdiği röportajda, Bitcoin’in artık altından farksız bir hal aldığını söyledi. Cuban’a göre Bitcoin de artık altın gibi sadece değer tasarruf amacı ile kullanılıyor. Cuban, Bitcoin’in başka bir amaçla kullanılmasının çok zor olduğunu iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle