Bloomberg stratejisti BTC’nin son durumunu değerlendirdi

  Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler sonrasında Bitcoin’i (BTC) değerlendirdi. McGlone, Bitcoin’i çok ciddi şekilde düşürmek için Elon Musk’ın açıklamalarının yeterli olmadığını söyledi. McGlone ayrıca Bitcoin’in yolundan sapmasını beklemediğini ifade etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Elon Musk’ın Tesla ödemelerinde BTC kullanımının askıya alınacağını duyurması ile birlikte ani ve sert şekilde değer kaybı yaşadı. Musk’ın açıklamalarıyla başlayan düşüşlerin devam edip etmeyeceği merak edilirken, piyasaların yatay seyre geçmeye ve toparlanamaya başladığı görülüyor. Ancak yine de her iki yönde de ani hareketlenmeler yaşanabilir. Uzun zamandır Bitcoin yorumları ile gündeme gelen Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, piyasadaki son gelişmelerde de Bitcoin değerlendirmelerini paylaştı.

  Mike McGlone’un Açıklamaları

  Mike McGlone, Bitcoin’i çok ciddi şekilde düşürmek için Elon Musk’ın açıklamalarının yeterli olmadığını dile getirdi. Ayrıca McGlone, Bitcoin’in yolundan sapmasını beklemediğini de ifade etti. McGlone, geçtiğimiz yıl Bitcoin için 2021 fiyat beklentisini “50 bin dolar” olarak açıklamıştı. Mike McGlone, 13 Mayıs tarihli raporunda şu ifadelere yer verdi:

  “Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin ile alımları askıya alması; daha önce yaptığımız, Bitcoin’in henüz erken evresinde olduğu ve dijitalleşen, elektrikleşen dünyada ‘küresel dijital rezerv varlık olma’ yolunda ilerlediği gerçeğini değiştirmiyor.

  Buradaki önemli olan nokta, Bitcoin ağının harcadığı enerjinin kaynağıdır. Küresel çapta elektrik artık yenilenebilir enerjilerden elde edilebiliyor. Fiyat olarak da çok daha uygun olan rüzgar ve güneş enerji sistemleri kullanılmaya başlanıyor. Sadece elektrikle çalışan otomobiller üreten birinin elektrik tüketimi ile ilgili yorum yapması da ilginç.”

  Mike McGlone: “Para En İyi Davranıldığı Yere Gider”

  Mike McGlone, geçtiğimiz yıl Bitcoin fiyat beklentisini 2021 yılı için “50 bin dolar” olarak açıklamıştı. McGlone’a, BTC için 2021 direnç bölgesinin 50 bin dolar olacağı söylemlerini hatırlattı ve konuyla ilişkin açıklamalarda bulundu. Ünlü stratejist “Bitcoin bu seviyede (50 bin dolar) sağlam bir duruş sergiliyor. ‘Para en iyi davranıldığı yere gider’ sözü, Bitcoin için bir kuyruk rüzgarı sağlayacak gibi görünüyor.” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle