Kıdemli emtia uzmanı: BTC’de düşüşler geçici!

  Kripto para piyasası hakkında önemli açıklamalarıyla dikkat çeken Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, yine çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Yeni raporunda Bitcoin ve altının yılın ikinci yarısına damgasını vuracaklarını söyledi…

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, kripto para piyasasının mevcut görünümünü yorumladı. Geçtiğimiz ay yayınladığı raporda Bitcoin (BTC) fiyatının 100 bin dolara çıkma ihtimalinin 20 bin dolara düşme ihtimalinden yüksek olduğunu söylemesiyle gündeme gelmişti. Uzman analist bu sefer de en iyi performans gösterebileceğini vurguladı. 

  Kıdemli emtia uzmanı, 2021 yılının ikinci yarısında Bitcoin ve altının en iyi performans gösteren varlıklar olabileceğini söyledi: “Bu seneki yüzde 15’lik kazanımlarıyla Bitcoin’in, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nde de (BGCI) ilerleme kaydettiğini görüyoruz. Uzun vadeli ABD Hazine Tahvilleri getirisi yüzde 2’lik eşiğin altında seyretmeye devam edebilir. Bu durumda Bitcoin ve altın, 2021’in ikinci yarısında en iyi performans gösteren varlıklar olabilirler.”

  “Bitcoin Fiyatındaki Düşüşler Geçiciydi”

  Uzman analist, Bitcoin fiyatının yılın ikinci çeyreğinde sert düşüşler yaşamasından sonra bu süreci atlatacağını kaydetti: “İkinci çeyrekte yaşanan düşüşler, gelişmekte olan boğa piyasalarının dinlenme dönemi konumunda. Eğer hisse senetleri piyasaları yükselmeye devam ederse bu reflasyonun gerçek olabileceği anlamına gelebilir.”

  McGlone ayrıca Bitcoin’i ikinci çeyrekte baskılayan unsurları, enerji tüketme meseleleri, Çin’in karşı operasyonu ve geciken ABD ETF kabulü şeklinde açıkladı. Deneyimli emtia uzmanına göre bunlar geçici etkiler olduğu için problemlerin çözümüyle birlikte uzun vadede olumlu etki yaratabilir.

  BTC ve Altının Fiyat Dengesi

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, geçmiş dönemdeki verilerin yeniden görülmesi halinde Bitcoin fiyatı ile bir ons altın fiyatı arasındaki dengeyi şöyle açıkladı: “Bitcoin fiyatının, bir ons altının 100 katı seviyesinde dengelenmesi muhtemel bir seçenektir. 260 günlük Bitcoin oynaklığı, Aralık ayında altın karşısında şimdiye kadarki en düşük seviyeye ulaştıktan sonra, toparlanıyor. Bu yüzden BTC’nin fiyatı değerli metale göre ilerlemeye devam edebilir. 2016’da ikili arasındaki risk ölçümü, benzer bir dip oluşturmuştu.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle