Bloomberg’li isimden Haziran raporu: BTC kaybı artabilir!

  Bloomberg’in kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Haziran ayına yönelik kripto para piyasalarının değerlendirmesini içeren yeni raporunu paylaştı. Raporda Bitcoin ve altcoin piyasalarını değerlendiren McGlone’a göre lider kripto para birimi daha fazla kayıp yaşayabilir!

  Bloomberg’in Kıdemli Makro Stratejisti Mike McGlone, yayımladığı “Kriptolara Genel Bakış: Haziran 2023” başlıklı son raporu ile yatırımcıları tedirgin etti. Raporda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasalarını değerlendiren ünlü isim, BTC’de daha fazla kaybın yaşanabileceğini iddia etti!

  “Veriler FED ile Çelişiyor”

  Bloomberg’in kıdemli stratejisti Mike McGlone, raporunda ilk olarak kripto para birimlerini ve hisse senetlerini bekleyen tehlikelere ilişkin genel bir tablo çizdi. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ekonomisindeki resesyon potansiyeline ve yüksek faiz oranı gibi rekabet edilme zorluğu gibi gelişmelere dikkat çeken McGlone, bu verilerin 2021 zirvesine yol açan spekülatif aşırılıklarla birleştiğinde piyasalar için düşüş anlamı taşıyabileceğini söyledi.

  Mayıs ayında bakır ve Çin’deki hisse senetleri ile birlikte Bitcoin’in zayıflamasına işaret eden McGlone, buna karşın Nasdaq 100 hisse senedi endeksi ile yapılan karşılaştırmanın tezatlık oluşturduğunu söyledi. McGlone’a göre mevcut iyimserlik, yükselmekte olan ABD Merkez Bankası (FED) faiz artırım beklentileri ile çelişiyor!

  “Ekonomik Daralmada Kötü Performans Gösterebilir”

  McGlone’un Haziran ayı raporunda dijital altın olarak adlandırılan BTC için ilginç bir değerlendirme de yapıldı. Bitcoin’in ABD ekonomisinde yaşanacak bir değerlendirmede geleneksel güvenli liman carlığından daha iyi performans gösteremeyebileceğin söyleyen McGlone, bu olumsuzluğun BTC fiyatında düşüş yaşanmasına yol açabileceğini iddia etti!

  McGlone, Bitcoin’in bir değer deposu olduğunu kabul ediyor ve dijital altın olarak yapılan benzetmeye katılıyor. Fakat McGlone burada altının tarihi ile Bitcoin’in tarihi noktasında önemli bir detaya vurgu yapıyor. Altının binlerce yıllık bir tarihe sahip olduğunu söyleyen McGlone, Bitcoin’in henüz çok genç olduğunu ve yeterince benimsenmediğini savunuyor. FED sıkılaşmasını da masada olduğunu düşünen Bloomberg’in önemli ismi, son raporunda tüm bu gelişmeler ışığında yatırımcıların aşağı yönlü risklere karşı daha temkinli olmaları gerektiğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle