Bloomberg analisti duyurdu: BTC'de bu veri pozitif olabilir

  Bloomberg stratejisti Mike McGlone sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin (BTC) ve altının volatilite ilişkisini yorumladı. Ünlü analist BTC volatilitesinin altına göre düşmeye devam ettiğini vurguladı.

  Kripto para piyasasında yatırımcıları korkutan sert düşüş sonrası güncel veriler yakından takip ediliyor. Bu süreçte analistlerin BTC ve kripto paralar hakkındaki görüşleri dikkat çekiyor. Son olarak kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Bloomberg stratejisti Mike McGlone bazı değerlendirmelerde bulundu.

  BTC’nin son yıllardaki volatilitesine değinen analist, fiyat oynaklığının kademeli olarak düştüğünü sylüyor. Uzmana göre BTC volatilitesi önümüzdeki dönemlerde düşmeye devam edecek. Bilindiği üzere kripto para piyasasında oynaklık ne kadar fazlaysa kurumsal yatırımcılar için o kadar risk teşkil ediyor.

  Kurumsal Yatırımcılar İçin Olumlu Gelişme

  Kripto para yatırımı yapmak isteyen kurumsal firmaların önündeki en büyük endişe BTC’nin yüksek volatiliteye sahip olmasıydı. Piyasa riskini arttıran en önemli faktör olarak görülen bu durum son yıllarda değişmeye başladı. Bloomberg stratejisti Mike McGlone’a göre BTC’de volatilite azaldıkça göreceli riski de sürekli olarak azalıyor. Dünyanın en büyük fon yöneticisi BlackRock ile birlikte birçok finans şirketinin kripto paraya olan ilgisi devam ediyor.

  BTC ve Altın Volatilite Kıyaslaması

  Ünlü emtia analisti Mike McGlone, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda altın ve BTC volatilitesini kıyasladı. Küresel piyasalarda güvenli liman olarak görülen altın volatilitesine kıyasla BTC’deki fiyat oynaklığı hala çok yüksek seviyede. Usta analiste göre BTC volatilitesinin altın karşısında düşüş eğiliminde ve diğer geleneksel varlıklara göre volatilite düşüşü için daha fazla alana sahip.

  BTC volatilitesi altına kıyasla 2018 yılında 12 kat yüksek seviyelerdeydi. Ancak günümüzde bu oynaklık 3 kata kadar geriledi. Ünlü analist Mike McGlone’a göre BTC’de sert fiyat hareketleri görülen zamanlar geride kalıyor. Bu durum BTC’nin olası yeni rekor seviyelere ulaşma süresini uzatsa da sağlam adımlarla ilerlemesini sağlayabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle