Kripto Para

Vitalik’ten ETH ve MKR cinsinden astronomik bir bağış

  Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir kez daha sosyal fayda alanında kesenin ağzını açtı. Buterin, son günlerde Covid-19 salgınının şiddetini ciddi ölçüde artırdığı Hindistan için en büyük bağışlardan birini gerçekleştirdi. Buterin 600 bin dolardan fazla değer sahip kripto para bağışında bulundu.

  Covid-19 salgını Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıktı ve Mart 2020 döneminden itibaren tüm dünyada etkisini göstermeye başladı. Ortaya çıkmasının üzerinden bir yıldan fazla geçen salgında, bazı ülkelerde durum git gide daha kötü bir hal aldı. Son günlerde bunun en çarpıcı ve en üzücü örnekleri ise Hindistan’da görülüyor. Salgının şiddetini ciddi ölçüde artırdığı Hindistan için Polygon Network (MATIC) kurucularından Balaji Srinivasan Nailwal bağış ve yardım kampanyası başlattı.

  Buterin’in Kripto Para Bağışı 600 Bin Doları Geçiyor

  Nailwal’ın başlattığı bağış ve yardım kampanyası son günlerde artan katılımlar ile hızlandı. Nailwal, Hindistan’da Covid-19 vaka sayılarının çok ciddi ölçüde artmaya başladığını, mutasyonlu vakaların artık durdurulamayacak boyutlara geldiğini vurguladı. Nailwal’in çağrısı ile birlikte kampanyaya daha önce de çeşitli bağış kampanyalarına katılan, Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin de katıldı. Buteri, söz konusu kampanya için 600 bin dolardan fazla değere sahip kripto para bağışında bulundu.

  Nailwal’in başlattığı kampanyaya katılan isimler arasında Coinbase borsasının eski CTO’su da bulunuyor. Birçok önemli ismin daha dahil olduğu kampanyada Coinbase esi CTO’su 21,74 adet ETH bağışında bulunurken, Vitalik Buterin ise 100 ETH ve 100 Maker (MKR) bağışında bulundu. Bu kripto paraların değeri 600 bin doları geçiyor.

  Nailwal Bağışların Nasıl Değerlendirileceğini Açıkladı

  Yaptığı bağışın ardından duruma dikkat çekenlere teşekkür eden Buterin, daha fazla insanın bu kampanyaya katkı sağlaması gerektiğini dile getirdi. Buterin’in açıklamalarının ardından Nailwal, gelen bağışlar ile oksijen cihazı, aşı alımı ve gıda alımları gerçekleştireceğini duyurdu. Nailwal, tüm bu işlemlerin Blockchain tabanlı yürütüleceğini, şeffaf ve halka açık olacağını dile getirdi.

  Geçtiğimiz aylarda Hindistan, kripto paralara tamamen yasak getirme ile ilişkili yasa teklifi ile gündeme gelmişti. Şimdi Hindistan’a bu zor günlerde kripto paralar ile yardım elinin uzanmış olması ise birçok kripto para topluluğu tarafından “manidar” olarak yorumlandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle